Tento seriál zahanbí aj Harry Pottera. Prichádza nové fantasy plné mágie a čarov, sledujte trailer

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na seriál The Spiderwick Chronicles

Prichádza trailer na seriál The Spiderwick Chronicles, nové spracovanie populárnej knižnej série. Päťdielna predloha hovorí o súrodencoch, ktorí po návrate do rodinného sídla nachádzajú knihu svojho predka. Popisuje magické stvorenia, ktoré sa v ňom a okolo neho nachádzajú. Nová podoba skvele zachytáva čarovnú atmosféru a toto prevedenie bájnych bytostí je jedno z najkrajších, aké sme vo fantasy videli.

Séria už raz dostala filmové spracovanie v roku 2008. Jediný film však nedokázal plne pokryť 5 kníh od dvojice autorov Tony DiTerlizzi a Holly Black. Dlhší čas sa hovorilo o novej adaptácii. Pôvodne mala prísť od Disney, to však od svojich plánov upustilo a v roku 2022 prešiel seriál pod službu Roku.

Trojica súrodencov objavuje magické bytosti

Dej sa pozerá na trojicu súrodencov – chlapcov dvojičky Jareda a Simona a ich sestru Mallory. So svojou mamou Helen sa sťahujú do staručkého rodinného sídla Spiderwick. Deti tušia, že sa v ňom deje niečo viac ako sa na prvý pohľad zdá. To sa im len potvrdí, keď Jared objaví miniatúrneho ochrancu domu boggarta.

Nikto mu však nechce veriť, jedine s výnimkou pratety Lucindy. Tá ho dokonca nasmeruje k tomu, aby našiel knihu jej otca, ktorá popisuje magické bytosti. Súrodenci ich objavujú jedného po druhom, čoskoro však pochopia, že ich a samotnú kroniku musia ochraňovať pred hrozivým zlobrom Mulgarathom.

seriál the spiderwick chronicles
Zdroj: Roku Channel

Od rovnakého tvorcu ako Locke & Key

Podobu meniaceho a ľudí požierajúceho nepriateľa si tento raz zahrá Christian Slater. Mamu Helen Grace stvárni Joy Bryant. Jej deti si zahrali Lyon Daniels, Mychala Lee a Noah Cottrell, v hlase jedného z ochrancov domu (brownies) budeme v origináli počuť aj Jacka Dylana Grazera.

Tvorcom seriálu je Aron Eli Coleite, ktorý priniesol aj inú populárnu adaptáciu Locke & Key. Spolupracovala s ním Kat Coiro, ocenená scenáristka napríklad za diely sitcomu It’s Always Sunny in Philadephia. Prinesú 8 častí, ktoré vyjdú všetky v rovnaký deň – 19. apríla. Prídu však na u nás nedostupnú službu Roku. Nakoľko sa však na produkcii podieľal Paramount, zostáva dúfať, že si seriál budeme môcť u nás pozrieť na SkyShowtime.

Ako sa vám páčil trailer na seriál The Spiderwick Chronicles? Máte radi túto fantasy knižnú sériu? Páči sa vám rozmanitosť mýtických bytostí, ktoré v nej nájdeme? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -