Vojnový seriál z 2. svetovej, ktorý vás odrovná. Už z traileru naskakujú zimomriavky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na veľkolepý vojnový seriál od Apple

Apple vás pri svojom chystanom vojnovom seriáli udrží v absolútnom napätí. Stoja za ním totiž mená ako Steven Spielberg, Tom Hanks a producent Gary Gotzman, ktorí stáli aj za seriálmi Bratstvo neohrozených a Pacifik. Teraz prinášajú trailer na Masters of the Air. Seriál rozpovie príbehy obetavej leteckej jednotky, ktorá veľkým spôsobom prispela ku zvráteniu vojny, upozorňuje Collider.

100. bombardovacia letecká jednotka amerického letectva sa postaví pred zdanlivo nemožnú až samovražednú misiu. Za denného svetla musia zastaviť nemeckú mašinériu skôr, ako sa dostane na front. Ich odhodlanie však smeruje iba k tomu, aby priniesli vojnu až na prah Berlína.

Neoblomná letka na prahu nacistického Nemecka

Množstvo lietadiel je zostrojených a veľa členov jednotky je zajatých, čím nám tvorcovia seriálu ukazujú hrôzy vojny. To ich však neodradí. Za každú cenu sú odhodlaní zastaviť postup nacistických jednotiek. Vedie ich major Gale Cleven, ktorého v seriáli stvárňuje čoraz populárnejšia herecká hviezda Austin Butler.

Okrem neho vidíme celú radu známych hereckých tvárí. Po jeho boku a členov jeho letky si zahrajú Barry Keoghan, Callum TurnerAnthony BoyleNate MannRafferty LawJosiah CrossBranden Cook či Ncuti Gatwa.

Masters of the Air
Zdroj: Apple

Od tvorcov Bratstva neohrozených a Pacifiku

Mini-séria vychádza z rovnomennej knihy Donalda L. Millera. Do podoby scenára ju prepracoval John Orloff, ktorý napísal aj dve epizódy z Bratstva neohrozených. Podobne ako kniha, aj seriál bude sledovať skupinu amerického letectva známu ako Bloody Hundredth (Krvavá stá). Založený je na skutočných udalostiach a s tvrdými podmienkami pre mladých pilotov nám prinesie aj emocionálnu rovinu s dopadom na najbližších a psychológiu mladých ľudí zmenených bojmi.

Nesmierna guráž aj zoči-voči bezprostrednému nebezpečenstvu zabezpečila každému jednému česť v ich domovskej krajine. Ich príbehy si budeme môcť pozrieť už na začiatku roka. Streamovacia služba Apple TV+ uvedie dňa 26. januára 2024 dve epizódy z limitovanej série, celkovo sa ich dočkáme deväť.

Vyvolal trailer na Masters of the Air napätie aj vo vás? Zažívali ste z neho hrôzu vojny aj odhodlanie pilotov? Chystáte sa pozerať seriál od tvorcov Bratsva neohrozených? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -