Veľkolepý historický seriál zahanbí aj Game of Thrones. Poznáme dátum vydania, vychutnajte si trailer

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na seriál Šógun

Disney+ zverejnilo prvý trailer k pripravovanému limitovanému seriálu Šógun od FX. Nakrútili ho podľa bestselleru Jamesa Clavella z roku 1975 a vychutnáme si ho až v desiatich 1-hodinových epizódach. Slávny Hiroyuki Sanada bude v epose z feudálneho Japonska vojnovým veliteľom. Medzi ďalšie herecké hviezdy zo seriálu patria aj Cosmo Jarvis alebo Anna Sawai.

Celkovo 10-dielny limitovaný seriál sa odohráva v Japonsku v roku 1600 na úsvite občianskej vojny, ktorá zmenila celé storočie. Sanada sa predstaví v úlohe lorda Yoshiia Toranaga, ktorý bojuje o život, keďže sa proti nemu spojili jeho nepriatelia. Keď v neďalekej rybárskej dedine nájdu stroskotanú záhadnú európsku loď, jej anglický lodivod John Blackthorne (Jarvis) príde s tajomstvom, ktoré by mohlo Toranagovi pomôcť nakloniť misky váh moci.

Mocenské boje, ktoré zmenili celé storočie

Toranaga by mohol pomôcť zničiť hrozivý vplyv Angličanových vlastných nepriateľov – jezuitských kňazov a portugalských obchodníkov. Toranagove a Blackthornove osudy sú nerozlučne späté s ich prekladateľkou Todou Mariko (Sawai), záhadnou kresťanskou šľachtičnou a poslednou žijúcou jej rodu. Zatiaľ čo Mariko uprostred tohto napätého politického prostredia slúži svojmu pánovi, musí zároveň zosúladiť svoje nové spoločenstvo s Blackthornom, svoju oddanosť viere, ktorá ju zachránila a povinnosť voči zosnulému otcovi.

V seriáli sa objavuje nevídané japonské herecké obsadenie, vrátane Tadanobu Asana v úlohe Kashiga Yabushigeho, známeho podrazáka a blízkeho spojenca Toranagu, Hirota Kanaia v úlohe Kashigia Omiho, mladého vodcu rybárskej dediny, v ktorej bola nájdená Blackthornova loď a Takehiro Hira ako Ishida Kazunariho, vplyvného byrokrata, ktorý je Toranagovým hlavným rivalom.

šógun plagát
Zdroj: themoviedb.org

Nevídané japonské obsadenie aj veľké hollywoodske mená

V seriáli ďalej hrajú Moeka Hoshi ako Usami Fuji, vdova, ktorá musí nájsť nový cieľ uprostred boja svojho pána, Tokuma Nishioka ako Toranagov dôveryhodný generál a najbližší priateľ Toda Hiromatsu, Shinnosuke Abe ako Toda Hirokatsu („Buntaro“), žiarlivý manžel Mariko, Yuki Kura ako Yoshii Nagakado, drzý Toranagov syn so silnou túžbou presadiť sa a Fumi Nikaido ako Ochiba no Kata, vážená matka dediča, ktorá sa nezastaví pred ničím, aby skoncovala s Toranagom a jeho hrozbou pre moc svojho syna.

Trailer na seriál Šógun nám ukazuje nejednu snahu o víťazstvo, zrady aj zákulisné ťahy. Kvalitný príbeh z knižnej predlohy pretvoril do podoby scenára Justin Marks, ktorého môžeme poznať aj ako autora pri Top Gun: Maverick. Hlavnou showrunnerkou je však spisovateľka Rachel Kondo. Okrem hrania jednej z hlavných úloh Hiroyuki Sanada pôsobí ako producent.

Seriál produkuje spoločnosť FX Productions, na americký trh príde na službu Hulu. U nás si ho budeme môcť pozrieť na Disney+, na Slovensku bude mať premiéru počas februára 2024.

Zaujal vás trailer na túto limitovanú sériu z dôb feudálneho Japonska? Ste najviac zvedaví na boje, zákulisné intrigy alebo niečo celkom iné? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: TS Disney

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -