Prichádza trailer na seriál Clark. Bill Skarsgård v ňom hrá pôvodcu štokholmského syndrómu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na seriál Clark

Netflix zverejnil trailer na limitovanú sériu Clark. Hovorí, že to, čo vstúpilo do sveta a histórie ako štokholmský syndróm, mali nazvať syndróm Clarka Olofssona. Práve on bol historickou osobou, ktorá sa v roku 1973 v hlavnom meste Švédska spojila so svojim priateľom, aby vylúpili banku.

Skupinu zamestnancov držali ako rukojemníkov, ktorých boli ochotní vymeniť za výkupné. Avšak stala sa pri tom veľmi bizarná vec – Olofsson bol vraj tak príjemným človekom, že si ľudia vytvorili k svojmu únoscovi značné sympatie. Niektorí dokonca vyžadovali pre dvojicu aj miernejší trest a vypovedali v ich prospech na súde.

Okrem známej udalosti aj život kriminálnika

Mediálna senzácia a nový psychologický jav bol na svete. Známa udalosť už bola na filmové plátna prenesená viackrát. Netflix však teraz prinesie limitovanú sériu, ktorá sa pozrie nielen na lúpež a následné výpovede samotné, ale viac aj na život neskoršieho kriminálnika. Režisér projektu Jonas Åkerlund sa o ňom vyjadril takto:

„Je to o celom Olofssonovom živote – kým bol a čo ho spravilo tým, kým bol, pravdu a lži o jeho neuveriteľnej kariére. Bill Skarsgård je tou perfektnou zhodou a prinesie k roli štokholmský syndróm ako má byť. A Netflix je pre to perfektná platforma, nie sú totiž len najväčšou streamovacou službou, majú aj odvahu na to, aby prerozprávali tento úžasný príbeh.“

Výborný výber herca do hlavnej role

Hlavnú úlohu mladého únoscu Olofssona stvárni Bill Skarsgård. Najviac známy môže byť divákom ako klaun Pennywise z najnovšieho filmového spracovania kingovho hororu To. Rovnako v adaptácii diela (či viacerých jeho diel) Stephena Kinga si zahral v seriáli Castle Rock. Vidieť sme ho však mohli aj v historickej dráme Anna Karenina alebo Atomic Blonde.

Jeho stvárnenie zatiaľ vyzerá skvelo. Očividne si bude užívať aj mediálnu slávu, ktorú mu prípad poskytne. Na notoricky známu udalosť dostaneme nový náhľad. Predsa, ako trailer na seriál Clark hlása – bude „založený na zločinoch, sexe, pravde a klamstvách“.

bill-skarsgard-clark
Zdroj: collider.com

Prísť by mal čoskoro

Ukážka nám ešte neposkytla dátum vydania, avšak hlása, že „príde čoskoro“. Dúfame, že sa dočkáme kriminálnej minisérie zo Štockholmu v Švédsku so skvelým švédskym hercom. A vidíme aj, že ide o skvelú voľbu, pretože podľa historických policajných záberov nachádzame reálnu podobu so skutočným kriminálnikom.

Pozriete si seriál o živote muža, ktorý je pôvodcom štokholmského syndrómu? Čo hovoríte na výber herca do hlavnej role? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -