Herec sa prekecol: Vieme, kedy vyjde 5. séria Stranger Things! Tvorcova sľubujú ultra-rýchlu jazdu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kedy vyjde 5. séria Stranger Things?

Po absolútne devastujúcom finále a udalostiach v Hawkinse si určite všetci pokladáme tú istú otázku – kedy bude 5. séria Stranger Things? Našťastie si vieme informáciu poskladať z vyjadrení tvorcov aj hereckých predstaviteľov. Bratia Dufferovci prezradili, kedy začínajú písať scenár a David Harbour prezradil, kedy budú nakrúcať.

Štvrtá séria Stranger Things priniesla nečakaný element – bola rozdelená na dve časti. Najprv sme dostali 7 epizód a následne, minulý piatok, prišli posledné dve s ohromnou dĺžkou takmer štyroch hodín. Každý, kto ich sledoval dostal poriadnu dávku epickej akcie aj mimoriadne množstvo emócií. Ale predovšetkým, cliffhanger ako nikdy predtým.

stranger things vecna
Zdroj: marieclaire.com

Čo ďalej s Vecnou a Upside Down?

Skupina priateľov síce načas oslabila Vecnu, avšak mocná bytosť nebola úplne porazená. Tak sa podarilo otvoriť superbránu medzi Upside Down a Hawkinsom. Svety sa začínajú zlučovať, čo môže mať devastačné následky. Chceme teda iste vidieť ako to bude pokračovať. A hlavne kedy.

Našťastie prichádza rozhovor, ktorý viedli Matt a Ross Dufferovci. Respektíve séria rozhovorov. Pre portál Collider prezradili, čo bude ďalej. Nápad na piatu sériu už dávno držia v hlavách. To ale nie je novinkou, pretože hovorili o tom, že posledné dve série (štvrtú aj piatu), tvoria súčasne. S tým, že 5. séria Stranger Things bude aj posledná. Vyjadrili sa však, že kvôli pandémii stratili pol roka, a tak chcú dať veci do pohybu čo najskôr.

stranger things 4
Zdroj: popsugar.com

Plyn na podlahe od samého začiatku

Povedali, že si dajú počas júla krátku pauzu, ale hneď v auguste sú pripravení na to šliapnuť. A to poriadne. Nechcú sa s ničím zdržiavať a chcú to so štábom rozbehnúť. Zároveň sa vyjadrili, že udalosti piatej série budú mať rýchly spád. Povedali toto:

„Piata séria začne s pedálom na podlahe. Nebudeme robiť budovanie. Nie je čas. Už tu nie je normálny život po konci štvorky. Pôjde to 100 míľ za hodinu od samého začiatku.“

Vzťahy v úzadí pre katastrofou

Je len logické, že 5. séria Stranger Things začne takouto rýchlosťou. V predošlých sériách sme mali vždy akési príslovečné ticho pred búrkou. Po udalostiach vo finále na to už nie je čas. Povedali, že sa tu nebudú riešiť vzťahy tak ako predtým a síce je príjemené, že Steve (Joe Keery) vyznal city Nancy (Natalia Dyer), ale určite to ani pre jedného z nich nebude prioritou.

Preto máme očakávať aj kratšie časti. Štvrtá séria nás dĺžkou poriadne ohúrila, to by sme sa mali dočkať opäť v epizódach priemernej dĺžky okolo jednej hodiny. Samotné finále, ktoré bude poslednou časťou hlavného seriálu, však znova dostane poriadnu stopáž. Ako sa vyjadrili – opäť filmovú.

Fakty zo 4. série Stranger Things
Zdroj: computerhoy.com

Herec Hoppera hovorí o začiatku nakrúcania a kedy podľa neho vyjde 5. séria Stranger Things

Zo začiatkom písania scenárov by sa teda dalo predpokladať, že ani nakrúcanie dlho nebudú odkladať. Jeho začiatok by nám zase mohol prezradiť David Harbour, ktorý v seriáli stvárňuje Hoppera. Ten zase robil rozhovor pre magazín GQ. Takto sa vyjadril:

„Myslím, že začneme točiť budúci rok. Tento rok píšu, dokončia to a potom potrebujú nejakú prípravu a podobné veci. To je myslím plán. Takže podľa našich predošlých skúseností by to malo vyjsť niekedy v strede roka 2024.“

O osudoch postáv nevedia ani herci…

Vydanie v lete 2024 by dávalo zmysel vzhľadom na predošlé práce. Predpokladáme aj, že Netflix nám bude chcieť zodpovedať množstvo otázok, ktoré máme v čo najskorší čas, zároveň však potrebujú vybudovať napätie (a stále nám dať čas na spracovávanie a trúchlenie).

Nevieme napríklad stále, ako 5. séria Stranger Things naloží s postavou Max. Nevie to dokonca ani jej predstaviteľka Sadie Sink, ktorá to povedala v rovnakom rozhovore pre GQ. Nevieme, ako bude porazená Vecna, či naozaj bude podľa predpokladov Will (Noah Schnapp) tiež pohltený zlom a či udalosti prežije Jedenástka / Eleven (Millie Bobby Brown). Dozvieme sa to zrejme v lete 2024.

Čo hovoríte na správu, že scenár k poslednej sérii Stranger Things sa začne písať budúci mesiac? Myslíte si, že ju dostaneme naozaj v lete 2024? Ako vás zasiahlo finále štvrtej? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com, gq-magazine.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -