5 brutálnych faktov zo zákulisia 4. série Stranger Things!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Fakty zo 4. série Stranger Things

V súčasnosti sa nehovorí o ničom inom, iba o 4. sérii kultového seriálu Stranger Things. Bratia Dufferovci totiž ani tentokrát nesklamali a vytvorili originálny koncept, ktorý dokonca vysvetľuje všetko to, čo sme doposiaľ v seriáli videli. V tejto sérii sme sa totiž opäť zoznámili s novým záporákom, tentokrát to bol Henry Creel, ktorý však bol pre hrdinov známy ako Vecna. Veľmi nebezpečná bytosť, ktorú Eleven ešte pred rokmi posiala do druhej dimenzie. Práve vtedy sa jej prvýkrát podarilo otvoriť tento portál. A práve odvtedy hľadal Vecna cestu na slobodu, aby si podmanil celý svet. Vieme, že tento koncept ako aj celkový seriál sa vám páči a preto sme si pre vás pripravili brutálne fakty zo 4. série Stranger Things!

Skutočne si Millie Bobby Brown opäť oholila hlavu a koľko vlastne stála jedna epizóda zo 4. série, ak dokonca prekonala rozpočet Hry o tróny?! Tieto fakty zo zákulisia Stranger Things skrátka musíte vidieť!

5. Výroba každej epizódy stála 30 miliónov dolárov

Fakty zo 4. série Stranger Things
Zdroj: computerhoy.com

Magazín The Wall Street Journal odhalil, že každá epizóda zo 4. série stála neskutočných 30 miliónov dolárov. Keď sa to dostalo do sveta, spôsobilo to ošiaľ ešte mesiac predtým, ako Netflix spustil 4. sériu na svojej platforme. Tvorcovia Stranger Things tak ustanovili nový rekord, ktorý dovtedy držali tvorcovia seriálu Hry o tróny. Každá epizóda kultového hitu od HBO totiž stála 15 miliónov dolárov. Keď sa pozrieme na celkový vzhľad každej epizódy, plus to, že aj detským hviezdam sa musel zvýšiť plat, tak sa tomu ani nečudujeme. Celkovo stála výroba Stranger Things dokopy 270 miliónov dolárov.

4. Oholila si Milie Bobby Brown kvôli Eleven hlavu?

Fakty zo 4. série Stranger Things
Zdroj: cnet.com

V roku 2015, keď meno Millie Bobby Brown bolo praktické neznáme, si mladá herečka musela kvôli postave Eleven oholiť hlavu, alebo sa skôr na ostrihať úplne na krátko. V súčasnosti však už nie je „len“ hviezdou zo seriálu Stranger Things. Venuje sa aj iným projektom, ako napríklad filmom Enola Holmes či Godzila vs. Kong. Preto sa už nemôže tak dôkladne venovať vzhľadu Eleven a práve preto si tentokrát hlavu neoholila! Počas nakrúcania 4. série nosila po celý čas parochňu.

3. Účesy hrdinov odrážajú dobu ikonických 80. rokov

Fakty zo 4. série Stranger Things
Zdroj: cnet.com

Pri prvých ukážkach si diváci ihneď všimli bizarné účesy, ktoré mali na hlavách naši obľúbení hrdinovia. Avšak každý takýto bizarný účes má svoj dôvod. Odráža totiž dobu, v ktorej hrdinovia žijú, teda búrlivé 80. roky. Napríklad prvá obeť Vecny Chrissy má rovné vlasy, ako Olivia Newton-John v kultovej Pomáde. Eddie Munson má účes podobný tomu, ktorý nosil legendárny Ozzy Osbourne.

Mike a Dustin majú zase účesy, ktoré v tom čase nosili všetci nadšení diváci MTV. Robin a Vicky zase majú presné kópie účesov postáv z kultového filmu Raňajkový klub od Johna Hughesa. Robin ako Ally Sheedy a Vicky ako Molly Ringwaldová. Samozrejme nie všetky postavy majú iné účesy. Napríklad vlasy Stevea Harringtona sú večné. Rovnako sa Eleven vrátila k svojmu pôvodnému účesu a zase Max má detské vrkoče, ktoré svedčia o tom, že sa od poslednej série nikam neposunula.

2. Ako dlho trvala príprava Vecny na scénu?

Stranger Things Vecna
Zdroj: jawwaby.club

Prvýkrát sa v tomto seriáli objavil záporák, ktorým nie je CGI efektmi tvorená príšera, ale skutočný človek. Teda aspoň z časti. Hlavným záporákom 4. série a zrejme aj seriálu celkovo je totiž Vecna (podľa figúrky v Dungeons & Dragons). V skutočnosti sa však Vecna volá Henry Creel, ktorý bol pacientom číslo 1. Dr. Brennera. Túto postavu si v oboch svetoch zahral Jamie Campbell Bower, ktorý pre portál Variety povedal, že celkovo to trvá 7 a pol hodiny, kým sa ako Vecna dostane na scénu. Potom 12 hodín nakrúca svoje scény a neskôr trvá hodinu, kým sa z neho opäť stane normálny človek. Jamie však priznal, že toto čakanie využíva na to, aby sa čo najlepšie vcítil do svojej postavy.

1. Brett Gelman trénoval celé mesiace na svoje karate scény

Stranger Things Murray
Zdroj: geekgirlauthority.com

Murray v niekoľkých epizódach hovoril o tom, že má čierny pás v karate. Najskôr to diváci brali len ako vtip, no potom keď šlo do tuhého, nás herec Brett Gelman poriadne zaskočil. To, že nedostal na zadok, bolo pre každého fanúšika obrovským prekvapením. Gelman totiž priznal, že svoje bojové pohyby trénoval dlhšie, ako si tvorcovia Stranger Things mysleli. Tri mesiace pred celkovým nakrúcaním a potom ešte mesiac predtým, ako si stúpol pred kamery. Gelman tiež priznal, že ho trénovali dvaja bratia a taktiež majstri bojového umenia Taekwondo, bratia Simon a Phillip Rheemovci.

Ako sa ti páčili posledné dva finálové epizódy 4. série Stranger Things?

Zdroj: elitedaily.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -