Prvý trailer na Strange New Worlds sľubuje návrat ku koreňom Star Treku

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Star Trek: Strange New Worlds

Zdá sa, že pre fanúšikov Star Treku nebol nikdy lepší čas ako teraz. Momentálne majú sľúbených niekoľko ďalších seriálov v príprave, okrem tých, ktoré už bežia. Služba Paramount+ teraz zverejnila prvý teaser trailer k Strange New Worlds. Zdá sa, že tento spin-off z novej éry vracia sériu k jej koreňom.

Podobne ako aktuálne vysielané Discovery, fanúšikov zoberie ešte pred originálnu sériu. Na loď Enterprise a jej veliteľský mostík sa dostávame ešte kým mu velí Kapitán Kirk. Všetkých členov posádky sme už pritom mali možnosť vidieť. Napríklad Uhuru uvidíme ešte ako mladú kadetku a zahrá si ju Celia Rose Gooding.

Známa trojica ako posádka Enterprise

Po druhej sérii Discovery uvidíme opäť Ethana Pecka ako mladého Spocka. Zvyšok hlavného tria na lodi tvoria Anson Mount ako Kapitán Christopher Pike a Rebecca Romjin ako Number One. Trailer perfektne navodí nostalgickú atmosféru, keď dostávame modernejšiu verziu klasickej znelky či komunikátor z pôvodného Star Treku so známymi hláškami.

Ukážka nás berie na úžasné svety, ako aj samotný názov seriálu napovedá. Od búrkových plynných gigantov cez rozsiahle spoločnosti s unikátnymi kultúrami. Pike sa stiahol do úzadia na snežnú planétu a vidíme ho jazdiť na Tangovi, jeho koňovi z pôvodných sérií! Lenže keď ho Hviezdna flotila zavolá do služby, opäť sa nalodí na U.S.S. Enterprise.

star trek strange new worlds
Zdroj: thedirect.com

Viacero postáv už poznáme

Okrem spomenutej trojice a Nyoty Uhury sa ukážu aj ďalšie, niektoré tiež známe postavy. Budú tu Jess Bush ako sestrička Christine Chapel, Christina Chong ako La’an Noonien-Singh, Melissa Navia ako poručík Erica Ortegas a Babs Olusanmokun ako Dr. M’Benga. Scenáristami sú Alex KurtzmanJenny Lumet a slávny Akiva Goldsman. Ten zároveň režíruje aj pilotnú epizódu. Ďalšími režisérmi sú Heather KadinFrank SiracusaJohn WeberRod RoddenberryTrevor Roth a Aaron Baiers.

Trailer na Star Trek: Strange New Worlds nám dáva nielen pocit nostalgie a návratu ku koreňom, ale zverejňuje aj dátum vydania. Celej prvej série, ktorá bude mať 10 epizód, sa dočkáme 5. mája. Vyjde na streamovacej službe Paramout+.

Pozriete si aj nový seriál Strange New Worlds zo sveta Star Treku? Tešíte sa na túto posádku na lodi Enterprise? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -