Mike Flanagan, režisér seriálu Midnight Mass, by rád nakrútil Star Wars film

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Mike Flanagan a Star Wars film?

Hviezdne vojny s hororovým nádychom? To by nemuselo byť tak ďaleko od pravdy. Na sociálnych sieťach vyjadril režisér Mike Flanagan záujem spraviť Star Wars film. Do pozornosti fanúšikov sa dostal ako tvorca seriálu The Haunting of Hill House alebo filmom Doktor Spánok na motívy knihy Stephena Kinga.

Okrem toho od Kinga adaptoval aj krátky román Geraldova hra. To malo viacero spracovaní, jeho je však považované za najlepšie. Aktuálne si berie na starosť spracovanie diela iného majstra hororu, Edgara Allana Poea. Bude to Pád domu Usherovcov, ktorý tiež spracováva pre Netflix. Na neho priniesol aj voľné pokračovanie Hautingu s podtitulom Záhadné sídlo Bly. Minulý rok nás zase poriadne šokoval a navodil zimomriavky seriálom Midnight Mass.

seriál Midnight Mass
Zdroj: gamesradar.com

Moderná hororová renesancia

Jeho debut bol však ešte pred deviatimi rokmi s filmom Oculus. V roku 2016 priniesol hneď dva horory, Hush a Ouija: Zrodenia zla. Prequelom boli nadšení kritici aj diváci a uznali, že ide o jeden zo vzácnych prípadov, keď je pokračovanie lepšie ako prvá časť.

Súčasnému hororu síce priniesol resenaciu, ale mal by záujem pripojiť sa aj k väčším filmovým značkám. To vyjadril na sociálnej sieti. Na Twitteri opakovane prezdieľaval meme alebo komentoval príspevky s chystaným seriálom Obi-Wan Kenobi. V posledných hodinách sme práve na neho dostali prvý teaser.

S Obi-Wanom už pracoval

Zdá sa, že Flanagan je sám fanúšikom. Navyše aj s hercom v hlavnej úlohe, Ewanom McGregorom pracoval na spomínanom filme Doktor Spánok. Tak sa ho fanúšikovia na sieti spýtali, či by chcel vytvoriť film z tohto sveta. Odpovedal im, že by ho veľmi rád spravil. Mal by byť zameraný na Sithov.

To, že má Mike Flanagan záujem o Star Wars film, nezostalo bez povšimnutia. Príspevok zaplavili komentáre od fanúšikov, ktorí projekt podporili. Dokonca sú tam takí, ktorí dokonca prosili o možnosť, aby taký film mohol vzniknúť. Niektorí uvádzali, že by sa mal pre neho spojiť aj so svojím častým spolupracovníkom Rahulom Kohlim.

star wars sith
Zdroj: starwars.fandom.com

Ľudskejšia stránka Sithov

Ale tak povedzme si, že z hľadiska rozprávania príbehu by to bola perfektná kombinácia. Sithovia su rád užívateľov Sily, ktorí odklonili svoje životy na Temnú stranu. Často sú zobrazovaní ako záporné postavy, ale mnoho ich príbehov by sa dalo definovať hrôzou a tragédiami. A to sú presne veci, ktoré dokáže Flanagan ako režisér vykresliť. Mohol by zmeniť u divákov perspektívu na nich a dodať im aj prirodzenú ľudskosť. Navyše sme ešte nikdy nedostali film, kde by boli v centre diania.

Myslíte si, že by sa Mike Flanagan hodil na rozprávanie príbehu o Sithoch z prostredia Hviezdnych vojen? Obľubujete horory tohto režiséra? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -