Patty Jenkins nebude režírovať film Kleopatra s Gal Gadot. Prečo a komu posunula žezlo?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Patty Jenkins nebude režírovať film Kleopatra

Gal Gadot v roli najznámejšej egyptskej vládkyne nie je žiadnou novinkou. O filme sa hovorí už istý čas a po prvotnom námete sa o neho hneď pobili niektoré štúdiá. Silný záujem malo Universal, Warner Bros., Netflix aj Apple. Nakoniec si ho pre seba uchmatol Paramount. Pre nich mala režisérka Patty Jenkins vytvoriť film Kleopatra.

Nakoľko ale celý svet vrátane toho filmárskeho zasiahla pandémia, prípravy na film sa museli odložiť. Do toho prišiel ešte nabitý rozvrh herečky v hlavnej úlohe, čo znamenalo len ďalšie odsuny. A práve preto režisérka musela od tejto úlohy odstúpiť. Naďalej však plánuje zostať na pľaci ako producentka.

gal gadot cleopatra patty jenkins
Zdroj: dailymail.co.uk

Nabité rozvrhy pomenili film

V réžii dala prednosť iným projektom. Tiež s Gal Gadot chystá tretiu Wonder Woman. Okrem toho prinesie aj svoj vlastný projekt zo sveta Hviezdnych vojen s názvom Star Wars: Rogue Squadron. Dve veľké značky jej skutočne nedávajú toľko priestoru na to, aby sa mohla venovať aj tretiemu veľkofilmu.

Ešte počas toho, ako sa rozhodli rozličné štúdiá uchatnúť projekt pre seba, priviedla na napísanie scenára autorku menom Laeta Kalogridis. Tá stojí za scenármi k filmom ako Alita: Bojový anjel alebo Prekliaty ostrov. Ona na svojej pozícii zostáva a sľubuje nám, že dostaneme „verný príbeh pre moderné publikum“.

gal_gadot_cleopatra
Zdroj: teenvogue.com

Verný príbeh pre moderné publikum

Ďalšie detaily o deji ešte nie sú známe, avšak hovorili aj o tom, že sa budú inšpirovať klasickým dielom z roku 1963. Tam si ptolemajovskú vládkyňu zahrala Elizabeth Taylor. Masívny epický príbeh, ktorý trvá takmer 4 hodiny, vyrozprával kompletný príbeh a jeho nakrúcanie takmer finančne položilo štúdio.

Ukázali totiž jej vzťah s Júliom Cézarom, ktorý jej pomohol sa stať kráľovnou. Po jeho zavraždení začala byť ohrozená aj jej moc a tak sa spojila s Markom Antóniom. Myslela si, že plány s konšpirátorom pomôžu udržať impérium, avšak len oddialilo jej nutný pád.

elizabeth taylor cleopatra

Žezlo predáva inej režisérke

Keď Patty Jenkins odstupuje od réžie filmu Kleopatra, musela posunúť pomyselné žezlo ďalšej osobe. Ňou bude Kari Skogland. Väčšie skúsenosti má na poli seriálov, avšak tých najznámejších. Podieľala sa na výrobe dielov pre Vikingov, Príbehu služobníčky či Zákon Gangu. Najaktuálnejšie sa postarala o všetkých šesť dielov marvelovského The Falcon and the Winter Soldier.

Avšak ani na filmovom poli nie je novým hráčom. Posledný celovečerný však pripravila v roku 2008. Bola to snímka Štvanec IRA, kriminálny triler, kde si hlavné role zahrali Jim Sturgess a Ben Kingsley.

kari skogland
Zdroj: forbes.com

Prioritou pre Paramount

Sme zvedaví, ako bude pristupovať k réžii historického eposu. Avšak bude mať podporu celej produkčnej spoločnosti Atlas Enterteiment, ktorá priniesla napríklad aj nedávne nové The Suicide Squad. Veríme teda, že privedú film k úspešnému vydaniu a dočkáme sa ho v roku 2023 ako momentálne Paramount sľubuje. Vraj ide pre nich teraz o prioritu.

Ako vnímate krok, že Patty Jenkins nebude režírovať film Kleopatra? Myslíte, že bude mať kvalitu aj s novou režisérkou? Tešíte sa na Gal Gadot v tejto roli? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -