Jamie Clayton sa ukazuje ako Pinhead detailnejšie v nových záberoch z rebootu Hellraisera

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Jamie Clayton ako Pinhead

Hellrasier je dobre známa hororová značka, ktorá je s fanúšikmi už od roku 1987. Vtedy Clive Barker priniesol knižnú predlohu a rok na to aj sám režíroval filmové spracovanie. Roky stvárňoval hlavnú postavu muž, nový reboot od Hulu prišiel so zaujímavým krokom. Jamie Clayton bola obsadená ako Pinhead.

Herečku môžeme poznať napríklad zo seriálu Sense8. V tomto projekte vyzdvihol jej herecký výkon aj Doug Bradley, ktorý hrozivú postavu stvárňoval v pôvodných filmoch. Pána pekiel a démonických bytostí Cenobitov iste každý dobre pozná. Tieto monštrá prestali poznať hranicu medzi potešením a bolesťou a tak sa vyžívajú v neľudskom mučení a utrpení.

Hellraiser Reboot Cenobite
Remake predstavuje aj nového, extrémne desivého Cenobita; Zdroj: cbr.com 

Nové zobrazenie je ešte hrozivejšie ako originál

Pôvodne tak bol vždy zobrazovaný ako muž, ktorý nosil čierny kožený oblek. Ten mu siahal cez celý krk až k brade. Boli nám zverejnené nové zábery, ktoré ukazujú doteraz najdetailnejšie pohľady na nové spracovanie postavy. Na jednej vidíme Clayton z profilu, s odhaleným krkom. A tým myslíme skutočne odhaleným – chýbajú jej na ňom kusy kože a okrem odhaleného mäsa môžeme vidieť aj vrazené kovové prvky.

Rovnako to vyzerá aj na jej ramenách. Akoby natrhnutá, oddeľujúca sa ruka ešte pridáva tejto postave na hrozivosti. Skutočne veríte, že táto hororová postava by dokázala roztrhať vašu dušu na kúsky. Nové obrázky ako prvé zverejnil magazín USA Today.

jamie clayton pinhead
Zdroj: screenrant.com

Nový režisér s novým náhľadom na materiál

Za remakom tejto klasiky teraz stojí David Bruckner, ktorého môžeme poznať ako tvorcu V/H/S či Temného domu. Scenár vytvorili Ben Collins a Luke Piotrowski. Podieľal sa na ňom však aj David S. Goyer, ktorého môžeme poznať nielen ako tvorcu Blade filmov s Wesley Snipesom.

Samotný režisér opakovane vyzdvihoval výkony Jamie Clayton, keď vystupuje ako Pinhead. Povedal, že to v role absolútne „zabila“ a práve aj vďaka nej môžu priniesť nový a unikátny príbeh. Povedal, že práve výmena pohlavia hlavnej zápornej postavy dokazuje, že nebudú opakovať zaužívaný koncept, ale prinášajú niečo nové.

jamie clayton pinhead
Zdroj: people.com

Mladá, problémová žena rozpúta peklo na Zemi

Okrem Clayton si tu zahrá Odessa A’zion (Grand Army) a bude stvárňovať mladú ženu so závislosťami. Práve ona bude stáť za vypustením Cenobitov na Zem prostredníctvom záhadnej kocky, ktorú nájde. Ďalej si zahrajú Adam Faison, Drew Starkey, Brandon Flynn, Aoife Hinds, Jason Liles, Yinka Olorunnife, Selina Lo, Zachary Hing, Kit Clarke a hosťujúcimi hviezdami sú Goran Visnjic a Hiam Abbass.

hellrasier hulu julia
Zdroj: movieweb.com

Kvalita pokračovaní série Hellraiser klesala s každou časťou. Tvorcovia však sľubujú, že tentoraz priniesli silný príbeh a kvalitne napísané postavy. V tomto prípade sú zvrátené nielen démonické bytosti, ale aj samotná ľudská postava Julia. A preto, plus so soundtrackom od Chrisa Younga, to podľa nich môže fungovať. O výsledku sa však radi presvedčíme sami, na Hulu film vydá 7. októbra.

Ako sa vám páči Jamie Clayton ako Pinhead? Je podľa vás rovnako hrozivou ako pôvodný predstaviteľ alebo dokonca ešte hrozivejšou? Pozriete si remake Hellraisera? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -