Nový Pinhead z Hellraiser rebootu od Davida Bruckenera je známy. Prichádza so zaujímavým zvratom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový Pinhead z Hellraiser rebootu

Horor v 80. rokoch nám poskytol mnohé ikonické postavy. Freddy Krueger z Nočnej mory z Elm Street, Jason Voorhees z Piatka trinásteho. Medzi týmito postavami však má určite miesto aj veľmi dobre rozpoznateľný Pinhead zo série Hellraiser. Naštartoval ju v roku 1987 Clive Barker a určite by sa dalo hovoriť o tom, že sa stal okamžitou klasikou.

Nejaký čas už máme informáciu, že David Bruckener plánuje pre stanicu Hulu spraviť reboot. Po preťahovaných a zbytočných pokračovaniach to môže byť príjemná zmena. Režisér filmu Temný dom z roku 2020 bude postupovať podľa scenára Bena Collinsa a Lukea Piotrowskeho. Pôvodný príbeh vytvoril David S. Goyer (ktorý priniesol do filmovej podoby napríklad aj Vranu alebo Bladea).

hellraiser seriál
Zdroj: wired.com

Produkcia skončená, obsadenie odhalené

Kreatívny tím oznámil, že skončili s produkciou. A zároveň s touto správou nám odhalili aj obsadenie, ktoré vo filme uvidíme. A prichádzajú s veľkým zvratom, hlavne pre hlavnú postavu. Pinheada bude po novom hrať ženaJamie Clayton. Poznať ju môžeme zo seriálov Sense8 alebo The L World.

Musíme povedať, že ide o značne zaujímavý výber a kreatívny zvrat. Ale koniec koncov – je to pre niekoho problém, keď je Pinhead v podstate… androgýnom? Podľa nás ho môže rovnako dobre stvárniť aj ženská herečka. Uvidíme však, ako si trúfne na skutočne ikonické stvárnenie Dougom Bradleym z pôvodného filmu.

Zvyšok obsadenia tvoria Goran Visnjic (The Boys), Hiam Abbass (Blade Runner 2049), Odessa A’zion, Brandon Flynn, Drew Starkey, Adam Faison a Aoife Hinds.

jamie clayton pinhead
Zdroj: people.com

Nad projektom drží ochrannú ruku aj pôvodný režisér

Máme sa vraj dočkať „verného, ale vyvinutého opätovného stvárnenia“. A aby to dostalo väčšiu váhu, toto nie sú slová nikoho iného ako Clive Barkera, ktorý stál za pôvodným filmom. Ohľadom nového projektu je nadšený a hovorí, že Bruckener vzdal hold klasike, ale zároveň prvý výtvor zobral na miesta, kde nikdy predtým nebol. Povedal aj nasledovné:

„Toto je Hellraiser na škále, ktorú som jednoducho nečakal. David a jeho tím skvele vstúpili do mytológie. Najviac ma ale nadchýňa ako vidieť túžbu zachovať originál a zároveň schopnosť ho revolucionizovať pre novú generáciu.“

Nová kapitola histórie série na jej výročie

Ženský Pinhead pre film Hellraiser ako kráľ(ovná) cenobitov je podľa neho práve jeden z týchto krokov. A Bruckener je samozrejme viac ako rád, že má schválenie od režiséra pôvodného kultu. S jeho vedením a so skvelým obsadením vraj mohli napísať novú kreatívnu kapitolu v histórií tejto série.

Reboot hororovej klasiky by mal priniesť svoju skrinku pekelných hrôz na stanicu Hulu niekedy počas budúceho roka. Takto akurát krásne stihnú 35. výročie pôvodného filmu.

Čo hovoríte na to, že Pinhead v Hellraiser reboote bude ženou? Pozdáva sa vám táto myšlienka, alebo to je podľa vás vzhľadom na postavu v podstate jedno? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gizmodo.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -