Predátori vs. Komančovia. Je možné, že sme spoznali príbehové detaily nového Predátor filmu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Odhalil nový Predátor film príbehové detaily?

Pred niekoľkými mesiacmi sme sa dozvedeli, kto si zoberie na starosť nový Predátor film. Je ním režisér Dan Trachtenberg, ktorý v minulosti priniesol napríklad pokračovanie monštruózneho Cloverfieldu, Ulica Cloverfield 10. Pôvodne sa hovorilo o tom, že by mal nadväzovať na svojho predchodcu, situácia však môže byť značne odlišná.

Portál Alien vs. Predator Galaxy totiž priniesol detaily o možnom príbehu. Podľa nich by sa mal začať natáčať už počas tohto mája v Calgary, Kanade. Niesť by mal vraj názov Skulls (respektíve to môže byť zatiaľ pracovný názov). Ale čo je na tom najviac netradičné, je to, že by bol zaradený do úplne nového prostredia a aj času.

Predator: Hunting Grounds recenzia
Zdroj: pcgamer.com

Indiánske dievča, ktoré sa snaží stať bojovníkom

Príbeh by mal sledovať Kee, príslušníčku kmeňa Komančov, ktorá sa vzoprie rodovým stereotypom a rozhodne sa stať bojovníkom. Je to totiž ešte v časoch dávno predtým, ako prišli európski kolonisti a tak bolo usporiadanie ich spoločnosti veľmi odlišné. Navyše je zatienená aj svojim bratom Taabe, ktorý sa má v budúcnosti stať vodcom klanu.

Kee je však takzvaná Patsi – staršia sestra, ktorá pomáha svojmu bratovi, aby sa formoval. Je jeho učiteľkou aj najväčšou inšpiráciou. Avšak je možno aj viac schopná ako on, možno dokonca viac schopná ako veľa iných mužov z ich kmeňa. Vždy si povie, čo si myslí a dokáže, že má svoje miesto v mužskom svete komančov. A nikdy viac nebude mať možnosť dokázať, že je pravým bojovníkom ako vtedy, keď prichádza úplne nová hrozba.

pred fan
Zdroj: alienrpg.blogspot.com

Predátori u komančov? Kde sa máme prihlásiť?

No, asi nám môže byť jasné, čo bude touto hrozbou, keď vieme o akú snímku ide. A teraz sa pýtame – Predátor film, ktorý sa bude odohrávať v predkoloniálnej Amerike s pôvodnými obyvateľmi? Tak to som za všetkými desiatimi! Avšak aby toho nebolo málo, priniesli nám aj zopár dodatočných detailov o tom, ako by mali hlavné postavy vyzerať:

KEE – žena, 19 rokov, komančka. To, že ide celý život proti prúdu a často zastáva odmietavý postoj hovorí aj jej meno. Kee totiž v ich jazyku znamená „nie“. Je si veľmi blízka so svojim mladším bratom, ktorého formuje a pripravuje na to, aby sa stal vodcom. Avšak by sa dalo povedať, že je často viac mužná ako on, čo sa pokúsi dokázať v drsnom svete svojho kmeňa.

TAABE – chlap, 17 rokov (hľadajú 18-ročného herca); komanč. Kmeň má od neho veľké očakávania, jedného dňa sa má totiž stať samotným náčelníkom. To má predurčené aj vo svojom mene, ktoré znamená „slnko“. Ako to vedie hviezdy na nebi, on má svoj kmeň. Spolieha sa na svoju staršiu sestru, ktorá je jeho „Patsi“. Avšak prvá trhlina v ich veľmi blízkom vzťahu nastane po prvom love. Vtedy získa prvú veľkú trofej, vďaka ktorej cíti veľký úspech a cíti sa ako pravý vodca. Ale čo viac, začína má pocit, že už Kee nepotrebuje.

ancient-aztecs-with-predators
Zdroj: avpcentral.com

Ak sú tieto informácie skutočne pravdivé, tak sa naozaj nevieme nového Predátora dočkať. Zmena prostredia by rozhodne nemusel byť zlý prvok a ak vynecháme celú armádu a nahradíme ju indiánskym kmeňom, tak to do série určite prinesie nové svetlo. Už len aby sa začalo v máji natáčať a mohli sme si film v čo najkratšom čase vychutnať.

Čo hovoríte vy na to, že by toto mal byť príbeh pre nový Predátor film? Páčila by sa vám takáto zmena alebo preferujete klasické prostredie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: avpcentral.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -