Piaty film z franšízy Predátora bude pochádzať z dielne režiséra hororu Ulica Cloverfield 10

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Štúdio 20th Century Studios prichádza s prekvapujúcou novinkou, ktorá zahŕňa nový film Predátor od režiséra Dana Trachtenberga.

Zatiaľ nepomenovaný projekt bude nadväzovať na posledný počin zo série, ktorý zrežíroval Shane Black. Predátor: Evolúcia (2018) sa však za kasový trhák nepovažuje a preto štúdio rozhodlo o výmene výrobného tímu.

Novým scenáristom bude Patrick Aison, ktorý sa v minulosti podieľal pri tvorbe seriálov Tom Clancys Jack Ryan a Kingdom.

trailer na film Predátor: Evolúcia
Zdroj: hiphopwired.com

Nový Predátor bude nadväzovať na svojho predchodcu

Podľa portálu Deadline, Trachtenbergov film je pokračovaním. Nebude však zachytávať koniec posledného Predátora, v ktorom vláda USA vyvinula technológiu „Predator Killer“ na boj proti mimozemským nepriateľom.

Čiže o nadväznosti toho zatiaľ veľa nevieme, ale Trachtenberg je jednoznačne zaujímavou voľbou pre túto ikonickú sci-fi franšízu. Tvorca už v minulosti priniesol jeden kvalitný počin Ulica Cloverfield 10, ktorý sa veľmi rýchlo zaradil medzi hity.

Režisér sa tiež venoval pilotnej epizóde 1. série The Boys od Amazonu a dosť drsnej epizóde „Playtest“ zo seriálu Black Mirror od Netflixu.

nový Predátor
Zdroj: www.pinterest.com

Stručná história Predátora

Pôvodný film z franšízy zavítal do sveta kinematografie v roku 1987 a predstavil príbeh o elitnej posádke amerických vojakov vedenej Arnoldom Schwarzeneggerom. No jedného po druhom ich preriedil neviditeľný netvor zameraný na lov najnebezpečnejšej koristi.

V roku 1990 sme sa dočkali aj pokračovania v hlavnej úlohe s Dannym Gloverom, ale od toho momentu držali tvorcovia predátorov väčšinu času mimo Zeme.

Na našu planétu sa vrátili až v roku 2010 s filmom Predátori, rovnako ako aj v dvoch filmoch Votrelec vs. Predátor z rokov 2004 a 2007. Všetky vyššie spomenuté počiny si do dnešného dňa dokázali zarobiť krásnych 741 miliónov dolárov.

Nový Predátor bude a franšíza pokračuje. Tešíte sa? O vaše názory sa s nami môžete podeliť dole v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -