Nový režisér pre Rýchlo a zbesilo 10 už je známy. Je to tvorca Hulka či Kuriéra

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový režisér pre Rýchlo a zbesilo 10 je známy

Minulý týždeň sme informovali, že režisér Justin Lin odišiel od produkcie Rýchlo a zbesilo 10. Jeho dôvodom boli podľa vyjadrení „rozdielne predstavy“. Tie sa možno nezhodovali aj s hlavným hereckým predstaviteľom Vinom Dieselom, u ktorého to vyzerá tak, že reálne finále značky vedie on. Práve on sa stará o najviac informácií, vrátene zverejnenia nového loga a názvu „Fast X“.

Lin bol so značkou dlhé roky. Začal filmom Tokijská jazda, ktorý pôvodne pôsobil ako samostatný vstup do série. Potom pokračoval až do šiesteho filmu. Po krátkej pauze a odovzdaní štafety iným filmárom sa ale vrátil pre deviatu časť. K nej chcel ešte priniesť ďalšie dva filmy (pretože finále je rozdelené na dve polovice) a viesť to ako akúsi trilógiu.

Rýchlo a zbesilo 10 Justin Lin
Zdroj: joblo.com

Odchod je pre štúdio finančne náročný

Avšak produkciu opustil týždeň po začatí nakrúcania. Nech sú jeho dôvody akékoľvek, štúdio Universal muselo jednať rýchlo a zhánať náhradu. Natáčací deň, v ktorom sa nič nevyrobilo, ich totiž stojí od 600 do jedného milióna dolárov. Predpoklady na režisérov boli, nie je to však ani jeden z nich.

Údajne ich úplne prvou voľbou bol hneď Louis Leterrier. Je poriadne ostrieľaným tvorcom akčných hitov, ale aj iných snímok. Svoju kariéru nakopol hneď filmom s Jetom Li, nám už teraz dobre známou snímkou Odtrhnutý z reťaze.

kurier 2
Zdroj: imdb.com

Režisér Kuriéra alebo Neuveriteľného Hulka

Ešte v ten rok priniesol pokračovanie Kuriéra s Jasonom Stathamom. Zaslúžil sa o zaradenie Hulka do MCU, pretože to bol on, kto priniesol Neuveriteľného Hulka s Edwartom Nortonom. Potom sa presunul k rebootu Súboja Titanov a v roku 2013 priniesol dobre známy krimi triler o kúzelníkoch Podfukári. Stojí tiež za komédiou Grimbsy.

podfukári 3
Zdroj: kinomaniak.cz

K seriálom a naspäť k filmu

Tá nemala komerčný ani finančný úspech a tak sa začal na čas venovať iným projektom. Na chvíľu sa orientoval na seriály a priniesol niekoľko dielov Temný kryštáľ: Vek vzdoru aj úspešného Lupina.

Teraz sa naplno vracia k filmom ako režisér Rýchlo a zbesilo 10 (a teda aj 11). Filmy sa totiž nakrúcajú jeden pri druhom a Diesel uvádza, že k divákom prídu rok po roku. Dátumy, kedy ich uvidíme v kinách, by teda mali byť máj 2023 a február 2024.

Brie Larson Rýchlo a zbesilo 10
Zdroj: instagram.com

Posledné dva vstupy RODINY

Uvidíme, ako si poradí s rozbehnutým filmom, ktorý „zdedil“. Avšak veríme, že po skúsenostiach s akčnými jazdami aj napínavými bojmi určite prispeje dobrým dielom aj do RODINY. Jej súčasťou sú okrem hlavného herca aj Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris alebo Sung Kang.

Vracia sa aj Charlize Theron ako Cypher. Hlavného záporáka, vraj poriadne vyzývavého, má stvárniť Jason Momoa. K nemu sa pridáva ďalšia herecká kolegyňa, Daniela Melchior. Najaktuálnejšou členkou obsadenia, ktorá bola privítaná do rodiny, je Brie Larson.

Ako sa vám pozdáva nový režisér pre Rýchlo a zbesilo 10? Veríte, že priniesie ďalší akčný hit alebo priemer pre divákov a kasy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -