Vertigo od Alfreda Hitchcocka dostáva remake, ktorý pripraví Robert Downey Jr. Zahrá si aj hlavnú rolu?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vertigo dostáva remake

Jeden z najznámejších filmov Alfreda Hitchcocka, psychologický triler Vertigo, dostáva remake. Pripravuje ho štúdio Paramount Pictures, pre ktoré ho bude produkovať Robert Downey Jr.. Scenár napíše Steven Knight, ktorého môžeme poznať ako autora Peaky Blinders a nedávno sme sa o ňom dozvedeli, že bude pre Lucasfilm písať ďalší zo Star Wars filmov.

Pôvodná snímka prišla v roku 1958 a blisol sa v nej častý režisérov spolupracovník James Stewart. Zahral si Johna „Scottieho“ Fergusona, ktorý po smrti kolegu po páde zo strechy dostal silný strach z výšok. Zároveň chcel skončiť aj so svojou policajnou prácou, vyhľadá ho však starý priateľ s lákavou zákazkou.

vertigo
Zdroj: theguardian.com

Detektív so strachom z výšok sleduje podozrivú ženu

Má sledovať jeho manželku Madeleine, ktorá sa správa čoraz zvláštnejšie. Lenže počas jeho vyšetrovania sa ňou stáva čoraz viac posadnutý. Situácia sa ešte viac skomplikuje, keď žena zdanlivo spácha samovraždu. Vtedy však John stretáva Judy, ktorá sa na Madeleine neskutočne podobá.

Čoraz viac nadobúda presvedčenie, že ide o Madeleine a požiera ho jeho túžba po tom, aby to odhalil. Divákovi je tak naservírovaná poriadna dávka zvratov, šokujúcich odhalení, napätia a v neposlednom rade tragický koniec.

Robert Downey Jr. James Stewart
Zdroj: hollywoodreporter.com

Bude Downey Jr. aj v hlavnej úlohe?

Nie je ešte známe, kto sa hlavnej úlohy ujme v súčasnom spracovaní. Horúcim kandidátom je práve Downey Jr., ktorý je tu už na poste producenta. Podporovali by to aj jeho vyhlásenia o tom, že by sa chcel vrátiť ako hlavná postava do filmu, keď má za sebou úlohu Iron Mana. Zatiaľ je v najbližšom čase známa iba jeho úloha Lewisa Straussa v nadchádzajúcom veľkofilme Oppenheimer a zatiaľ neznáma rola v špionážnom kúsku Sympatizant.

Štúdio však do neho v prvom rade vkladá veľké nádeje na aktuálnej pozícii. V minulosti nám totiž priniesol seriály Perry Mason či Sweeth Tooth (ktorému tento rok vyjde druhá séria), ktoré mali u divákov nemalý úspech. Uvidíme teda ako si poradí s hitchcockovskou klasikou.

Pozdáva sa vám myšlienka, že Hitchcockov film Vertigo dostáva remake? Videli ste originál? Čo hovoríte na to, že ho Robert Downey Jr. produkuje? Myslíte si, že si zahrá aj hlavnú rolu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -