Justin Roiland spoznal verdikt a prelomil mlčanie. Ako dopadli obvinenia tvorcu Ricka a Mortyho?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Justin Roiland spoznal verdikt

Justin Roilad pozná verdikt za jeho obvinenia z domáceho násilia. Pôvodne sa malo súdne konanie realizovať 27. apríla, právny posudzovateľ však vydal rozhodnutie už v týchto dňoch. Prvý raz bol za takéto činy obvinený svojou vtedajšou priateľkou v roku 2020, sudca ich však uznal za falošné. Ďalšie prišli v januári tohto roku. Ako dopadli?

Zahraničná tlač tvrdila, že tentoraz nechýbajú dôkazy, ktoré však neboli nijako špecifikované. Teraz je o to viac zrejmé, že žiaden dôkazový materiál k dispozícii nebol a išlo o zavádzanie. Súd tak opäť rozhodol v prospech tvorcu Ricka a Mortyho a obvinenia voči nemu boli stiahnuté.

Prvý raz od januára prelomil mlčanie

Televízny tvorca tak zároveň po prvý raz od ich vznesenia prelomil mlčanie. Na Twitteri dal oficiálne vyhlásenie, v ktorom hovorí o tom, že išlo o „hrozné lži“ a ide o snahu zatrpknutej expriateľky ho zrušiť (cancelnúť). Takto znie celý text:

„Vždy som vedel, že sú tieto tvrdenia falošné a nemal som pochýb, že tento deň príde. Som vďačný za to, že bol tento prípad ukončený, ale zároveň som hlboko otrasený hroznými lžami, ktoré boli ohľadom mňa hlásené počas tohto procesu. Najviac zo všetkého som sklamaný, že také množstvo ľudí súdi tak rýchlo bez toho, aby vedeli fakty, jednoducho na základe zatrpknutej ex, ktorá ma chce zrušiť. To, že mohli uspieť, aspoň čiastočne, je zahanbujúce. Avšak, teraz keď tento legálny prípad skončil, som odhodlaný sa pohnúť ďalej v mojich kreatívnych procesoch a obnoviť moje dobré meno.“

A čo správy z pracoviska?

Lžami, ktoré boli hlásené, zrejme narážal na hlasy, ktoré sa ozvali a hovorili o nevhodnom správaní sa na pracovisku. To zase pripisoval tomu, že ľudia, od ktorých sa v kreatívnom procese pohol ďalej, sa nevedeli preniesť cez to, že zožal väčší úspech ako oni a tak sa priživili na nepravdivých informáciách. Je však otázne, kto má v tomto chaotickom procese pravdu.

Justin Roiland síce dostal verdikt, ktorý ho označuje za nevinného, otázne však stále je, ako to bude s jeho projektmi. Stanica Adult Swim s ním okamžite rozviazala spoluprácu a začali sa rozhliadať po novom tvorcovi aj dabingovom hercovi pre Ricka a Mortyho. Spoločnosť Hulu v tomto prípade išla ešte ďalej a seriály Solar Opposites a Koala Man boli zrušené. Uvidíme tak, či sa mu podarí niektorý z nich obnoviť alebo si začne hľadať úplne novú dráhu…

Ako hodnotíte situáciu vy? Myslíte si, že je Roilad nevinný a obvinenia boli klamlivé alebo by mohlo byť na nich niečo pravdivé? Čakáte, že sa mu podarí obnoviť jeho projekty? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -