10+ zaujímavých faktov o filmovej hviezde Tom Hiddleston, ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Tom Hiddleston fakty

Tom Hidlleston je britský herec známy hlavne pre svoju rolu Thorovho brata, zákerného boha Lokiho. Na svojom konte má množstvo prestížnych ocenení, medziiným aj Zlatý glóbus. Ak ste jeho fanúšikom, teda Hiddlestonerom, možno o ňom viete aj týchto desať zaujímavých faktov, pričom na jedenástom mieste vás čaká aj bonus:

Schopný umelec

Tom ako Hank Williams, Zdroj: timesunion.com

Tom po prvýkrát ukázal svoje spevácke schopnosti vo filme Videl som svetlo. Pri prípravách na nakrúcanie životopisnej drámy ho mentoroval ozajstný spevák country menom Rodney Crowell. Pre rolu Hanka Williamsa sa však naučil aj jódlovať!

Jeho napodobňovanie je nerozoznateľné od originálu


Pravdepodobne neexistuje nič, čo by tento gentleman nedokázal zahrať. To ukázal aj v show Grahama Nortona, kedy napodobnil známeho moderátora, herca Owena Wilsona, legendárneho Roberta de Nira a iných. Ukážku Tomových schopností si môžete pozrieť vyššie.

Problémy mu nerobí žiaden prízvuk


Angličtina je jeho rodný jazyk, no plynule ovláda taktiež francúzštinu, španielčinu, taliančinu, gréčtinu a pár slov vie aj po latinsky, rusky, čínsky, nemecky a kórejsky. Pre jeho neuveriteľný talent aj v akcentoch ho prezývajú aj Master of Accents, čo predviedol pre denník GQ. Ukážku si môžete opäť pozrieť vyššie.

Radšej Thor ako Loki?

Viete si predstaviť iného herca v roli Lokiho?, Zdroj: www.marieclaire.com

Tom sa pôvodne uchádzal o rolu superhrdinu Thora, dokonca existuje aj záznam z tohto konkurzu. Dlhé blond vlasy a svaly severského boha, to všetko mal. Režisér ho však videl ako hlavného záporáka Lokiho a všetko ďalšie je už komiková história. Viete si predstaviť Toma v role Thora a nejakého iného herca v role Lokiho?

Za spolužiaka budúceho kráľa Anglicka

Spolu s oscarovým hercom Eddiem Redmayneom študoval na prestížnej chlapčenskej anglickej škole Eton College. V tom čase túto univerzitu navštevoval aj princ William. Tom sa na výške taktiež venoval rugby, nie je predsa žiaden snob

Má dve sestry

Emma Hiddleston, Zdroj: www.successstory.com

Mladšia Emma je taktiež herečka a dokonca si spolu s bratom zahrali súrodencov vo filme Unrealted. Staršia Sarah je žurnalistkou.

Herectvo nie je nič pre jeho otca

Tom priznal pre denník The Telegraph, že pre Hiddlestona staršieho to bolo niečo nepredstaviteľné. Nepovažoval totiž herectvo za skutočnú prácu.

V tanečnom súboji proti nemu nemáte šancu

Svoje tanečné pohyby ukázal pri mnohých príležitostiach. Z videa z Met Gala, kde spontánne vytancoval Taylor Swift vznikol aj internetový hit Hiddleswift.

Nie je Micheal Fassbender!

Podoba čisto náhodná, Zdroj: www.joblo.com

Michaela Fassbendera môžete poznať z filmu Steve Jobs, alebo ako Magneta z tímu X-Men. Práve s týmto hercom si Toma mýlia. V show Jamesa Cordena Tom povedal, že ho ľudia často žiadajú o Michaelov podpis. Vidíte medzi nimi podobnosť aj vy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Mozart s lyžičkami


Táto veta vám možno príde divná, no tu je vysvetlenie: V írskych baroch je tradícia, že večer sa bar zvykne zavrieť a ak v ňom chcete zostať musíte na niečo hrať či spievať. V takejto situácii hercovi podali lyžičky a naučil sa fakt niečo úžasné!

Žiadne šaty pre Hiddlestona!

Každý, kto má oči vie, že vo filmoch sa ukazuje viac odhalené ženské telo, ako to mužské. To si všimol aj Tom pri natáčaní filmu Crimson Peak. Zastáva teda myšlienku, že by sa to malo nejako vyrovnať. Lobuje za viac mužskej nahoty vo filmoch!

Poznali ste väčšinu z faktov o úžasnom hercovi Tomovi Hiddlestonovi, alebo ste sa dozvedeli niečo nové? Ktorý fakt vás najviac zaujal? 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -