Piráti Karibiku: Salazarova pomsta – MINIrecenzia od zakladateľa Všetko o Filmoch

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta recenzia – v malom formáte

Skvelí herci, krásne a zároveň desivé prostredie, k tomu rum a nádherné ženy (vačšinou). Sériu filmov Piráti Karibiku netreba nikomu predstavovať a tak môžme preskočiť rovno k ich najnovšiemu počinu, k Salazarovej pomste. Už od prvého teaser traileru som bol nadšený. Do tohto nadšenia ma dostal hlavne záporák v podobe Javiera Bardema.

piráti karibiku: salazarova pomsta recenzia
Zdroj: www.i.ytimg.com

Vo filme mi však jeho postava prišla miestami nevyužitá čo bolo škoda, pretože nevyužiť naplno vo filme herca ako je Javier, to nie je dobrá vizitka režiséra. Keď už sme pri režiséroch, dá sa im vytknúť záver filmu. V ňom vám bolo všetko jedno, pretože ste vedeli, že Jack (Johnny Deppurčite nezomrie, takže ste necítili žiadne napätie a ani žiadnu gradáciu, ktorá by v takomto filme rozhodne nemala chýbať. Jedno prekvapenie však predsa príde, ale ak by som to vyzradil tým, ktorí to ešte nevideli, verím tomu, že by som mal po chlebe! Takže finále všedné a zaporák využitý tak na 70 percent, avšak to nie je všetko. Najnovší Piráti majú hlášky storočia, akciu skvelú i premyslenú a hlavne dokonalého Johnnyho Deppa, ktorý si rolu Jacka Sparrowa naplno užíva!

Či sa vám to páči alebo nie, práve on dáva celej sérií zmysel a snímka je v podstate iba jeho. Vo filme sa tiež objavia dve nové postavy. Syn Willa Turnera (Orlando Bloom), Henry a krásna astrologička Carina Smyth. Postava Henryho je nezaujímavá – začo môže jeho predstaviteľ. Ak by v tom filme zomrel, bolo by vám to jedno. Naopak, astrologička Carina je krásna a sympatická a ako náhrada za Kieru Knightley bohate stačí. Najväčšou devízou filmu ani tak nie sú postavy či špeciálne efekty, ale jeho hlášky. Zrejme sa vo filme nenájde scéna, na ktorej by som sa nezasmial a niektoré pasáže z filmu mi privodili až nevkusné záchvaty smiechu! Takže aby som vás už dlhšie nezdržiaval, zhrniem to takto:

Akcia: 9/10  –  Humor: 10/10  –  Herectvo: 8/10

Celkové hodnotenie: 90 %  (Napriek zopár negatívam to bol neskutočný kino zážitok)

Rozsiahlejšiu recenziu od iného redaktora nájdete tu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Takže finále všedné a zaporák využitý tak na 70 percent, avšak to nie je všetko. Najnovší Piráti majú hlášky storočia, akciu skvelú a premyslenú a hlavne dokonalého Johnnyho Deppa, ktorý si rolu Jacka Sparrowa naplno užíva. Piráti Karibiku: Salazarova pomsta - MINIrecenzia od zakladateľa Všetko o Filmoch