Alan Rickman, známy ako profesor Snape, si 25 rokov písal denníky. Budeme si ich môcť prečítať aj my?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Alan Rickman a jeho denníky

Alan Rickman si viac ako 25 rokov viedol denníky. Herec, ktorého sme mohli poznať najviac ako profesora Snapea zo série o čarodejníkovi Harry Potterovi, nás bohužiaľ v roku 2016 opustil. Príčinou bola rakovina a stalo sa tak, keď mal 69 rokov. Jeho odkaz je ale aktuálny aj doteraz a čo viac, že boli objavené jeho ručne písané zápisky.

Začal ich písať vlastnou rukou v roku 1990, teda iba krátku dobu, čo sa preslávil na plátnách po celom svete. To sa udialo vďaka filmu Smrtonosná pasca, kde si oproti Bruceovi Willisovi zahral európskeho teroristu Hansa Grubera. Zápisky sa končia skoro v roku 2016, máme teda štvrť storočia jeho náhľadov na svet a myšlienok.

hans gruber
Zdroj: nme.com

Vtipkoval o ich knižnom vydaní

Vtedy ešte nemohol mať tušenie, že budú mať ľudia záujem ich čítať. Opakovane ale vraj vtipkoval o tom, že to robí práve preto, aby mohli byť neskôr knižne vydané. A práve toto sa teraz stane realitou. Škótske vydavateľstvo Canongate ich vydá vďaka editorovi, ktorý pracuje pre Scottish Review of Books (škótske knižné recenzie).

Je ním Alan Taylor a knihe dal príznačný a jednoduchý názov Denníky Alana Rickmana. Popisuje ich ako ako veľmi zábavné, klebetné a predovšetkým úprimné. Hovorí, že nám prinesú bezkonkurenčný náhľad na hereckú hviezdu, ktorá bola obľúbená v Spojenom kráľovstve aj Spojených štátoch. K zápiskom pozoruhodného herca budeme mať nutkanie sa neustále vracať.

Severus Snape
Zdroj: dnaindia.com

Vyjadrila sa k nim aj jeho vdova

O to, že si Alan Rickman vedie denníky, samozrejme vedela aj jeho posledná manželka Rima Horton. Vdova povedala pre časopis Guardian to, čo máme od publikácie očakávať. Vyjadrila sa:

„Denníky ukážu Alana Rickmana nielen ako herca, ale pravého Alana. Jeho zmysel pre humor, jeho bystré pozorovania, jeho zručnosť a možnosť vyrábať veci, ale v neposlednej rade samozrejme aj jeho oddanosť umeniu.“

K denníkom sa vyjadrilo aj vydavateľsvo, pod ktorým prídu. Uviedli, že viac ako čokoľvek ukážu Alana ako vtipného, vášnivého a príležitostne provokatívneho človeka. Zároveň prinesú čerstvý náhľad na umenie, ktoré robil. Hovoria o tom, že jeho zápisky majú perfektnú formu. Sú písané akoby veci hovoril blízkemu priateľovi. Sú to krátke odseky, ktoré ale pomôžu pre predstavu veľkých obrazov.

alan rickman rima horton
Zdroj: standard.co.uk

Alan Rickman a jeho denníky prinášajú šokujúci, mierne udivujúci pohľad na neho samotného. Hovorí o svojich spolupracovníkoch, vzťahoch a celkovo ľuďoch okolo neho. Takýto intímny, vnímavý, hĺbavý, ale aj vtipný náhľad na svoju osobu si budeme môcť od neho prečítať v knižnej podobe prostredníctvom Denníkov Alana Rickmana už v roku 2022.

Čo hovoríte na informáciu, že si Alack Rickman 25 rokov písal denníky? Prečítate si ich, keď budú dostupné v knižnej podobe? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: unilad.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -