„Jack is Back“, hlási BBC. Obľúbený kapitán sa vráti do sviatočného špeciálu seriálu Doctor Who

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

V Doctor Who bude opäť Jack Harkness

Obľúbený britský seriál o cestovaní v čase vracia postavu, ktorú fanúšikovia milujú a ktorú stále hrá John Barrowman. Po mesiacoch špekulácií sa BBC oficiálne vyjadrilo. Posádka TARDIS bude mať v seriáli Doctor Who opäť na palube postavu menom Jack Harkness. Po jeho prekvapivom objavení sa v jednej z epizód poslednej série to bolo očakávateľné, nevedeli sme však, že tak skoro.

Nesmrteľný kapitán Jack sa totiž vráti už v nadchádzajúcom sviatočnom špeciálnom dieli. Schválne sa uvádza sviatočný a nie vianočný, pretože je tu jeden malý detail. Televízia BBC nám síce priniesla aj oficiálny plagát, pri ktorom hovorí, že epizóda príde čoskoro, neprezradili však presne kedy. Zatiaľ nestanovili štandardný dátum na 1. sviatok vianočný, čo je 25. decembra, ale hovoria, že to bude niekedy neskôr v roku 2020 alebo začiatkom roka 2021.

John Barrowman

Sviatočný špeciál Revolution of the Daleks

Ale aj samotný vedúci televíznej šou, Chris Chibnall (ktorý zároveň píše aj scenáre epizód) sľúbil, že príde počas sviatkov. Podľa jeho slov bol vždy sviatočný špeciál o tom, aby priniesol kopu potešenia. A čo je väčšie potešenie ako to, že sa do seriálu Doctor Who vracia Jack Harkness? Sľubuje nám plnohodnotnú časť s väčšou dĺžkou, ktorá bude epická.

Epizóda dostala názov Revolution of the Daleks a teda môžeme vidieť, že sa opäť stretneme s najstaršími nepriateľmi. Boj proti nim bude o to ťažší, že trinásty Doctor (áno, vieme, že je aktuálne ženského rodu, ale pre akúsi konzistentnosť a zvykom píšeme ako o Doctorovi) je zamknutý vo väzení. Našťastie sa ale tím z TARDIS-u môže z troch členov rozšíriť aj o kapitána Jacka, ktorý bude teraz zachraňovať Zem.

Doctor Who poster

Jacka milujeme už od roku 2005

Postava sa objavila prvý raz už v obnovenej sérii v roku 2005. V jednej so skorších epizód z obdobia 2. svetovej vojny sa tento nesmrteľný časový agent objavil po boku deviateho Doctora (Christopher Eccleston) a jeho spoločníčky Rose (Billie Piper). Stal sa pevnou súčasťou Doctor Who univerza.

O jeho obľúbenosti u fanúšikov svedčí aj fakt, že sa stal hlavnou postavou vo vlastnom spin-offe, Torchwood. Ten však šiel po štyroch sériách viac-menej do zabudnutia a s výnimkou ešte jeho krátkeho objavenia (všetci si pamätáme na Face of Boe) aj samotný kapitán. Jeho absencia sa však zmenila v januári tohto roku, keď si strihol veľmi prekvapivé cameo v epizóde 12. série Fugitive of the Judoon.

jack harkness
Zdroj: hypable.com

Z návratu postavy je nadšený aj samotný herec, John Barrowman. Hovorí, že keď si znovu obliekol Jackov plášť a vstúpil na natáčanie Doctora, tak to je ako by sa vrátil domov. Hovorí, že miluje hrať túto postavu, ktorá prirástla k srdcu nielen fanúšikom, ale aj jemu samotnému. Dúfa, že si každý užije Jackove hrdinského dobrodružstvá s trinástym Doctorom (alebo Doctorkou, ak chcete).

Bude Jack schopný zachrániť Zem?

Detaily zostávajú stále neznáme, ale vieme, že v špeciáli Doctor Who bude musieť Jack prísť na pomoc Doctorovym trom priateľom (Mandip Gill, Bradley Walsh a Tosin Cole). Objavia totiž hrôzostrašný plán, ktorý zahŕňa jedného z najstarších a najstrašnejších nepriateľov pána času. Dalekov. Bude kapitán Jack Harkness schopný zachrániť Zem?

Vyzerá to tak, že by sme mohli od sviatočnej epizódy čakať celkom dosť, tak dúfajme, že sa im podarí naplniť jej potenciál. Veď minimálne nás čaká konečné stretnutie Doctorky v podarní Jodie Whittaker a Jack Harknessa, na ktoré tak všetci čakáme. Skutočne vianočný darček, ktorý bude pri rozbaľovaní stáť za to.

Čo hovoríte na to, že sa do seriálu Doctor Who vracia Jack Harkness? Máte radi túto postavu a tešíte sa na jej stretnutie so ženským Doctorom? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: radiotimes.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -