Toy Story oslavuje už 25 rokov! Tvorcovia vyzvali fanúšikov k oslavám, tí dlho neváhali

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Toy Story oslavuje 25 rokov

Toy Story oslavuje a spolu s ním aj jeho fanúšikovia svoje 25. výročie. Znie to síce skutočne neuveriteľne, ale je pravdou, že tento animovaný film, ktorý bol revolúciou v CGI, prišiel v roku 1995. Sleduje príbeh niekoľkých hračiek, ktoré ožívajú, len čo sa za nimi zatvoria dvere alebo sa na ne ich majitelia nepozerajú. O tom, že po roku, keď otváral v kinách zaznamenal obrovský úspech, svedčí aj fakt, že vychádza doteraz.

Dostal už takmer kultový status a skutočne išlo o veľký blockbuster. Rozvinul samostatnú značku, ktorá priniesla štvrtý film počas minulého roka. Okrem toho však existuje množstvo krátkych animovaných segmentov, televízne špeciály, či dokonca seriálový spin-off s vedľajšími postavami. Skutočný dôvod na oslavovanie štvrťstoročia. A to nemohlo prejsť bez povšimnutia ani v štúdiu Pixar.

Ponúkli nám bonusové materiály

Na svojich sociálnych sieťach zverejnili príspevok, ktorý to oznamuje a následne na to vyzvali aj fanúšikov, aby sa pripojili k oslavám. Zverejnili ešte niekoľko pôvodných náčrtov, ktoré neboli použité. Ukazujú napríklad prvotné koncepty pre Woodyho a Buzza.

To boli hlavné postavy v tomto animovanom diele z roku 1995. Woody, ktorého nadaboval Tom Hanks, je dobrosrdečným kovbojom, ktorý patrí chlapcovi menom Andy. Tomu rodičia kúpia akčnú figúrku astronauta Buzza Lightyeara. Tomu hlas prepožičal Tim Allen. Po prvotých nezhodách a prekonaní Buzzovej arogancie sa však musia spojiť, aby unikli spoločnému nepriateľovi.

K oslavám sa pridalo aj Disney

Toy Story oslavuje aj vďaka tomu, že ho pred 25 rokmi vydalo Walt Disney Pictures. Logicky teda stále spadá pod značku a dá sa nájsť na stremovacej službe Disney+. Ani oni nezáhaľali s príspevkami a postovali meme o tom, ako je vhodné dať si maratón všetkých štyroch dielov práve teraz. Po úspešnej jednotke totiž prišla v roku 1999 druhá časť. Trojka nechala na seba čakať viac ako dekádu, prišla až v 2010. A zatiaľ (ale snáď nie celkovo) posledné pokračovanie sme dostali v roku 2019.

V roku 1995 išlo skutočne o revolučné dielo. Bolo to prvý celovečerný film, ktorý bol celý vytvorený počítačovou animáciou. Dá sa teda povedať, že Pixar v tom čase nastavil trend, ktorý pretrváva u tvorcov doteraz. Tvrdú prácu na snímke si všimol aj novinár a hlásateľ Jon Erlichman. Ten sa pridal so svojimi príspevkami na Twitteri, kde ukazuje krátky proces animácie na niečom, čo nám už v dnešnej dobe môže pripadať ako vykopávka medzi počítačmi.

Disney+ sa rozhodlo k výročiu pridať do svojej knižnice práve spomínané krátke filmy. Zároveň pridávajú aj spin-off seriál s Buzzom. Pixar sa rozhodol ísť na fanúšikov aj nostalgickou cestou a postoval na svojich sociálnych sieťach niekoľko záberov hercov počas natáčania prvého a štvrtého filmu.

Výzva od spoločnosti nenechala na seba dlho čakať a Twitter takmer zaplavili reakcie fanúšikov, ktorí prajú značke veselé výročie. Skutočne je totiž čo oslavovať, pretože sme dostali nezabudnuteľný a revolučný animák. Výber niektorých z týchto príspevkov si môžete pozrieť v zdrojovom článku dole.

Ako vnímate vy, že Toy Story oslavuje už svoje 25. výročie? Páči sa vám ako sa spoločnosť stará a ako sa zapojili aj tvorcovia? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -