Obrovské prekvapenie: Pokračovanie megaúspešného animáku od Disney uvidíme skôr, ako sme čakali

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vaiana 2 ešte tento rok

Magický svet starých oceánskych legiend v podaní Disney navštívime opäť už čoskoro. Ako informovalo Variety, generálny riaditeľ spoločnosti Bob Iger potvrdil, že film Vaiana 2 sa stane realitou. Informácia je sama o sebe príjemným prekvapením, ešte lepšou správou je, že ho uvidíme ešte tento rok.

Pôvodný film s názvom Vaiana: Legenda o oceáne prišiel ešte v roku 2016. Predstavil nám mladé dievča menom Vaiana, ktorá sa musela vydať na strastiplnú cestu cez more, aby zachránila svoj ľud. Našťastie stretla poloboha Mauiho, ktorý ju naučil nielen križovať oceán, ale aj mnoho o jej predkoch a nej samotnej.

Animák je aj po siedmych rokoch od vydania uznávaní väčšinou fanúšikov. Jasným dôkazom je, že po pribudnutí na Disney+ v minulom roku bola nastreamovaná viac ako miliarda hodín.

Potvrdené sú aj veľké návraty

Pokračovanie sa preberá už istý čas, hovorilo sa o tom, že má prísť v seriálovej podobe. Riaditeľ Disney však teraz potvrdil, že príde ako film. Zároveň dodal, že sa vrátia dve ústredné postavy aj s ich originálnymi hlasmi v anglickom jazyku. Vaianu bude dabovať Auli’i Cravalho a Mauimu opäť prepožičia hlas Dwayne Johnson. Ten má postavu stvárniť aj v chystanom hranom spracovaní.

Réžie sa opäť ujme Dave Derrick Jr., ktorý medzitým vytvoril príbehy pre filmy Raya a posledný drak alebo Encanto. O hudbu sa postarajú znovu Abigail Barlow a Emily Bear. Bohužiaľ prítomný nebude Lin-Manuel Miranda, ktorý bol pôvodným autorom hitu „How Far I’ll Go“ (v slovenčine Tam ja túžim zájsť).

Vaiana 2
Prvý pohľad na film Vaiana 2; Zdroj: Disney

Ešte väčšie diaľky, ešte väčšie dobrodružstvo

Pokračovanie rozšíri skupinu dobrodruhov. Ústredná dvojica dá dohromady nepravdepodobné zoskupenie moreplavcov, s ktorými sa vydajú ďalej, ako sa ktokoľvek z nich kedy vydal. Vaiana totiž dostane volanie od svojich cestu hľadajúcich predkov.

Musí zájsť do ďalekých vôd Oceánie, do nebezpečných, dávno stratených oblastí. Bude čeliť dobrodružstvu, s akým sa ešte doteraz nikto nestretol. Tieto napínavé cesty si budeme môcť v kine pozrieť už 26. novembra tohto roku.

Čo hovoríte na to, že Vaiana 2 príde do kín už tento rok? Patríte aj vy medzi veľkých fanúšikov prvej časti? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -