TIP na film: Vaiana: Legenda o oceáne | Rozkošný príbeh o dobrodružstve, oceáne a silnom priateľstve

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Tip na film: Vaiana

Film Vaiana: Legenda o oceáne (anglicky Moana) je klasická animovaná rozprávka od Disney. Je plná krásnych záberov, spievania, skutočného priateľstva a dobrodružstiev. Prináša úsmev na tvár celej rodine a je priam dokonalým večerným filmom, ak máte doma malé deti.

Užiť si ho však môžu aj dospelí, ktorí sa radi vracajú do detstva pomocou rozprávok. Čo je na tomto filme zaujímavé je to, že ľuďom ponúka náhľad do kultúry spoločnosti, ktorá je odlišná od tej, v ktorej vyrastali.

moana
Zdroj: latercera.com

Náhľad do deja

Vaiana (Auli’i Cravalho) odmalička vyrastala na ostrove. Odjakživa bola obklopená oceánom, ktorý si ju v jej dospievajúcom veku našiel. Film sa zameriava na Vaianu, keď sa blíži k dospelosti. Oceán si ju vybral, aby zachránila svoj ľud a celý svet. Odvážne dievča sa tak vydáva na vratkom člne rovno smerom k horizontu.

Cestou stretáva kedysi známeho a silného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson). Ten sprvu v dievča neveril, no neskôr sa spriatelili a pomáhal jej s misiou. Naučil ju splavovať veľké i malé vlny a ako obrátiť akékoľvek počasie vo svoj prospech. Vytvorilo sa medzi nimi silné priateľské puto.

Moana spievajme-spolu
Zdroj: space.com

Na svojej púti sa stretávajú s rôznymi príšerami a prežívajú rozličné dobrodružstvá. Okrem nich sa im do cesty postavia aj osobné problémy, hádky a rozpory. Dokážu sa preniesť cez malicherné nezhody a zachrániť svet?

Informácie o filme

Film Vaiana vznikol v roku 2016 a odvtedy sa stal jednou z najobľúbenejších rozprávok mnohých detí. Chytľavé piesne poznajú snáď všetky naspamäť. Film má necelé dve hodiny a prináša nevinný humor, krásnu animáciu a naozaj jedinečný príbeh. Určite ho odporúčame všetkým nadšencom rozprávok a rodinám s deťmi.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 80%
IMDb.com – 7,6/10
Rotten Tomatoes – 95%

Videli ste film Vaiana? Čo si o ňom myslíte? Vaše dojmy nám zanechajte v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -