TIP na film: Slepačí úlet | Príbeh sliepok, ktoré pre slobodu urobia všetko

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

TIP na film: Slepačí úlet

Milujete rozprávky, v ktorých sú postavičky vymodelované z plastelíny? Tak potom je tento film práve pre vás. Aj keď je v dnešnej dobe populárna plastelínová Ovečka Shaun a kedysi boli populárni plastelínoví Wallace a Gromit, medzi nimi existoval aj tento film, ktorý patrí k najkvalitnejším svojho druhu. Film Slepačí úlet nám totižto ukáže, že sliepky nie sú také hlúpe, ako na prvý pohľad vyzerajú.

Film bol vydaný pred dvadsiatimi rokmi, teda v roku 2000. Film režírovali Nick Park a Peter Lord. Na hudbe sa spolupodieľal John Powell, ktorý vytvoril hudbu do celej animovanej série Ako si vycvičiť draka. Hlasy animovaným postavičkám prepožičali Mel GibsonJane HorrocksMiranda RichardsonJulia SawalhaTimothy SpallImelda Staunton a ďalší.

Slepačí Úlet 2 už je na ceste!
Zdroj: youtube.com

Náhľad do deja

Tweedyho slepačia farma je ako každá iná farma. Majitelia chovajú sliepky, ktoré im znášajú vajcia a keď prestanú, sú dobré ako večera. Sliepka Ginger a zvyšok jej kamarátok však nechcú žiť celý život v takomto kolobehu a preto sa snažia utiecť z farmy. Nedarí sa im, no aj tak to sa o to pokúšajú opakovane. Hlavne sliepka Ginger je veľmi odhodlaná.

Raz im priamo z neba spadne na farmu kohút Rocky, ktorý tvrdí, že vie lietať. Sliepkam sa teda naskytne nová možnosť a chcú sa naučiť lietať aj ony. Dochádza im však čas, pretože pani Tweedyová sa rozhodla farmu na vajcia prerobiť na farmu na slepačie koláče. Všetkým sliepkam tak pôjde o život. Podarí sa im z farmy ujsť, zachrániť svoje životy a okúsiť, čo je to sloboda?

slepačí úlet
Zdroj: studentproblems.com

Slepačí úlet 2

Je snáď jasné, že ak bola jednotka úspešná, natočí sa aj druhá časť. Aj keď to už je viac ako 20 rokov, štúdio sa rozhodlo ešte v roku 2018 urobiť pokračovanie. Nie je jasné, o čom bude príbeh a či sa vráti celé herecké obsadenie. Poznáme zatiaľ meno režiséra, ktorým bude Sam Fell. Štúdio Aardman, ktoré stálo za výrobou prvého dielu, nám však zatiaľ žiadne iné informácie neposkytlo.

Film je síce animovaný, ale viac si ho zrejme užijú dospelí ako deti, keďže miestami môže pôsobiť temnejšie. Aj keď nemáte radi postavičky z plastelíny, tento film sa oplatí vidieť pre jeho príbeh a svojrázny humor. Rozprávka už síce nepatrí k najmladším, no stále sa ju oplatí zhliadnuť, pretože tento typ rozprávok je nestarnúci a príbeh filmu vás neprestane nikdy baviť.

Trailer:

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 79%
IMDb.com – 7/10
Rotten Tomatoes – 97%

Poznáte film Slepačí úlet? Videli ste ho? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -