Najväčšie fantasy Netflixu v 2024 sa ukázalo v ďalšom traileri, vyzerá famózne. Fanúšikovia Avatara sú vo vytržení

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Veľkolepé fantasy Netflixu dostalo trailer

Fanúšikovia fantasy tento rok budú mať hody. Počas leta chystá premiéru druhá séria Rod draka, na Amazone bude na jeseň pokračovať aj veľkovýpravný seriál Pán prsteňov: Prstene moci. Netflix však konkurencii nič nedaruje a pripravuje adaptáciu obľúbeného fantasy seriálu Avatar: Posledný vládca vetra.

Hraný Avatar: The Last Airbender práve dostal oficiálny trailer, ktorý je plný nostalgie, starých známych postáv, obávaných záporákov a samozrejme tiež ovládania štyroch základných živlov – ohňa, zeme, vzduchu a vody.

Rovnomenný animovaný seriál vyšiel ešte v roku 2005 a mal tri úspešné série. Krátko na to vydali tvorcovia aj spin-off, ktorý medzi divákmi taktiež zožal veľký úspech. Aj z týchto dôvodov v roku 2010 prišiel do kín film, ktorý bol hranou adaptáciou prvej série pôvodného seriálu. Ten ale u divákov aj kritikov úplne pohorel. Druhú šancu hranej verzii dáva až teraz po rokoch Netflix.

Oficiálny trailer seriálu Avatar: The Last Airbender

Podobne ako jeho predchodca, aj nový seriál sa zameria na fiktívnu krajinu, v ktorej vybraní ľudia dokážu ovládať jeden zo štyroch základných živlov. Existuje ale človek zvaný Avatar, ktorý ich ovláda všetky a udržuje v krajine mier. Ten sa ale na 100 rokov stratil, čo spôsobilo, že sa moci chytil Národ ohňa a zaútočil na ostatné krajiny a zoskupenia.

Súrodencom Katare (Kiawentiio), ktorá ovláda vodu, a Sokovi (Ian Ousley), ktorý má bumerang, sa ale podarí strateného Avatara menom Aang (Gordon Cormier) nájsť. Spoločne sa vydávajú na výpravu, ktorej cieľom je zachránenie sveta pred ničivým pánom ohňa Ozaiom (Daniel Dae Kim).

Na ceste ich čaká veľa prekážok

Aby sa ale prebojovali až k samotnému veľkému záporákovi, musia prejsť dlhú, tŕnistú cestu. Za chvostom lietajúceho bizóna Appu, ktorý patrí Aangovi, budú mať neustále vyhnaného princa Zuka (Dallas Liu). Ten chce Avatara polapiť, aby sa mohol vrátiť domov k otcovi Ozaiovi a získal späť svoju česť. Zukovi pomáha jeho strýko Iroh (Paul Sun-Hyung Lee) – silný, ale láskavý a spravodlivý bývalý generál.

Okrem nich sa môžeme tešiť aj na ďalšie obľúbené postavy z animovanej série. Ukáže sa princezná Azula (Elizabeth Yu), veliteľ Zhao (Ken Leung), Suki (Maria Zhang), lovkyňa odmien June (Arden Cho), kráľ Bumi (Utkarsh Ambudkar) alebo Jet (Sebastian Amoruso). Uvidíme tiež lietajúceho lemura Moma.

Tvorca seriálu Albert Kim si pre nás pripravil osem častí, pričom každá by mala byť dlhá približne hodinu. Všetky ich uvidíme na platforme Netflix už 22. februára 2024.

Čo hovoríte na nový trailer? Dostaneme konečne dobrú hranú adaptáciu ikonického animovaného seriálu?

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -