Je rozhodnuté. Netflix potvrdil, či bude pokračovať najväčší seriálový hit 2024

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Dostane Avatar: Posledný vládca ďalšie série?

Hraný seriál Avatar: Posledný vládca vetra vyšiel pred zhruba dvoma týždňami a jednoznačne pobláznil divákov Netflixu. Aj napriek tomu, že mal skôr zmiešané než pozitívne hodnotenia, sledovali ho ako milovníci starého animovaného seriálu, tak aj úplne noví diváci. Seriálu sa darí natoľko dobre, že sa ho streamovacia platforma rozhodla predĺžiť nielen o druhú, ale aj o tretiu sériu.

Aj napriek tomu, že niektorí skalní fanúšikovia animáku neboli so všetkým spokojní, seriálu sa veľmi darilo v číslach sledovanosti. Osem epizód seriálu vyšlo na Netflixe ešte 22. februára, pričom podľa platformy sa seriál stal číslom 1 v rebríčku anglicky hovoriacich seriálov za 11 dní, a to s 41,1 milióna videniami.

Netflix zároveň potvrdil, že sa do výroby oboch ďalších sérií znova vráti showrunner Albert Kim spolu so svojím tímom. Platforma tiež potvrdila, že plánujú adaptovať celý pôvodný animovaný seriál. Ten mal taktiež 3 série a vychádzal v rokoch 2005 až 2008 na stanici Nickelodeon.

Ako ovplyvnia budúcnosť seriálu zmeny v hranej verzii?

Prvá séria sa zamerala na avatara Aanga (Gordon Cormier), 12-ročného chlapca s potenciálom ovládať všetky 4 živly, ktorý sa prebudil po 100 rokoch z ľadu. Všade okolo neho zúri vojna, ktorú mal kedysi zastaviť. Na to ale ešte nie je neskoro. Spolu so súrodencami Katarou (Kiawentiio), mladou vládkyňou vody a Sokkom (Ian Ousley), vynálezcom a bojovníkom, sa preto vydá bojovať proti Národu ohňa.

Diváci síce neboli spokojní so všetkým a prekážali im niektoré zmeny oproti animovanému seriálu, no uznali, že ide o oveľa lepšiu adaptáciu, než akou bol hraný film z roku 2010. Pre mnohých bola najlepšou časťou seriálu dvojica Iroh (Paul Sun-Hyung Lee) a Zuko (Dallas Liu). Tí dostali aj niekoľko scén navyše oproti animovanému seriálu, ktoré chytili za srdce aj starých, aj nových divákov.

Každá séria hraného seriálu zhruba adaptuje jednu sériu animovaného, aj keď môže dochádzať k niekoľkým zmenám a prešmykom. Showrunner ešte pred tým, ako boli potvrdené ďalšie série, prezradil, že na rozdiel od animovaného seriálu bude musieť v hranom dôjsť k časovým skokom. Animovaná predloha sa totiž odohrávala v rozmedzí zhruba jedného kalendárneho roka.

avatar the last airbender netflix
Zdroj: tmdb.org

Urobiť to v hranej verzii ale nie je možné, keďže natáčanie trvá dlho a herci starnú. Cormier, ktorý sa uchádzal o rolu Aanga v 11 rokoch, má teraz 14, zatiaľ čo napríklad Kiawentiio sa k seriálu pridala, keď mala 14, no teraz má 17. Showrunner tak musel urobiť isté zmeny aj v deji, keďže rátal s tým, že herci vyrastú a prejdú aj fyzickou zmenou, čo sa v animovanom seriáli nedialo.

Potitulková scéna nás navnadila na novú hrozbu

Jedným z dôvodov, pre ktorý v animovanom seriáli všetko trvalo tak krátko, bola časová tieseň. Hlavní protagonisti, najmä Aang, sa museli pripraviť čeliť Pánovi ohňa Ozaiovi, a to skôr, než prišla Sozinova kométa. Tá totiž dodáva vládcom ohňa neuveriteľnú moc. Keď priletela prvýkrát, Národ ohňa z nej čerpal silu a započal storočnú vojnu.

Showrunner sa vyjadril, že v animovanom seriáli bola kométa pre avatara a jeho tím tikajúcimi hodinami a pripomínala im, že na záchranu sveta majú iba obmedzený čas. V hranej verzii to ale kvôli rastúcim hercom museli vynechať, minimálne aspoň v prvej sérii. Potitulková scéna v poslednej epizóde nám ale ukázala, že kométy sa predsa len dočkáme.

Ozai
Ozai; Zdroj: Robert Falconer/NETFLIX

V tejto scéne sme totiž videli Ozaia (Daniel Dae Kim), ktorý na modeli oblohy sledoval trajektóriu a príchod práve spomínanej kométy. Tá by tak mohla priniesť do seriálu spomínaný tlak, ktorý určite pomáhal budovať napätie, minimálne v epizódach tesne pred jej príchodom.

Ako sa vám páčil hraný seriál Avatar: Posledný vládca vetra? Tešíte sa na druhú a tretiu sériu?

Zdroj: ew.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -