Roky čakania skončili. PlayStation exkluzivita s viac ako 10 miliónmi predaných kusov príde na PC

Nenechajte si ujsť

Velebená PlayStation exkluzivita príde na PC

Konečne je to oficiálne. Jedna z najlepšie hodnotených PlayStation exkluzivít posledných rokov skutočne príde aj na PC. Ghost of Tsushima hráčov poteší už počas tejto jari, tvorcovia zo štúdia Sucker Punch zároveň sľubujú aj viacero zaujímavých vylepšení.

O príchode Ghost of Tsushima na PC sa počas posledných dní hovorilo ako o hotovej veci, teraz ho konečne potvrdila aj spoločnosť Sony. Ghost of Tsushima na PC dorazí 16. mája a príde rovno v kompletnej edícii. Znamená to prítomnosť základnej hry, príbehového rozšírenia s názvom Iki Island aj kooperatívneho multiplayeru.

Hra na PC dorazí s bohatou podporou periférií. Samozrejmosťou bude podpora klávesnice aj myši, ale tiež viacerých ovládačov cez Steam Input. Sony napriek tomu pri hraní odporúča použiť ovládač DualSense, ktorý podporuje pokročilú vibračnú odozvu a adaptívne spúšťače.

Film Ghost of Tsushima
PlayStation Studios

 

Ghost of Tsushima bude mať na PC odomknutú frekvenciu snímkovania a podľa vývojárov ponúkne bohaté možnosti nastavenia grafiky. Hra bude podporovať aj ultraširoké monitory. Dorazí s optimalizáciou pre rozlíšenia 21:9 a 32:9 a podporuje tiež 48:9 pre nastavenia s tromi monitormi. Hráči sa tiež môžu tešiť na podporu Intel XeSS, DLSS 3, AMD FSR 3 a Nvidia DLAA.

Dostane aj film

Ghost of Tsushima je akčná adventúra vyvinutá spoločnosťou Sucker Punch Productions a vydaná spoločnosťou Sony Interactive Entertainment. Hra bola exkluzívne uvedená pre PlayStation 4 v júli 2020, neskôr sa dočkala aj vylepšenej verzie pre PS5. Približuje príbeh samuraja Jin Sakaia, ktorý čelí invázii mongolskej armády na ostrov Tsushima v roku 1274.

Ghost of Tsushima RECENZIA
Zdroj: wallpaperaccess.com

Ghost of Tsushima sa krátko po vydaní stal veľkým hitom. Hru sprevádzali nadšené ohlasy, ktoré chválili jej otvorený svet, podmanivú audiovizuálnu stránku aj návykovú hrateľnosť.  Tvorcovia sa pri vývoji inšpirovali klasickými japonskými filmami, čo sa odrazilo na celkovej estetike a štýle boja. Herná novinka nakoniec predala viac než 10 miliónov kópií.

Aj napriek veľkému úspechu zatiaľ nebolo potvrdené pokračovanie. Očakáva sa však, že ďalšia hra zo samurajského sveta by mohla byť odhalená počas tohto roka. V príprave je však celovečerný film, ktorý má natočiť známy režisér John Stahelski, zodpovedný za sériu John Wick.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -