Na ČSFD má 94 % a povesť nástupcu Hry o tróny. Tento nový seriál prepisuje rekordy

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Nástupca Hry o tróny dopadol na výbornú

Streamovacia služba Disney+ zarobila na seriálové prekvapenie roka. Na konci februára do ponuky uviedla historický seriál Šógun, ktorý je postavený na známej knižnej predlohe spisovateľa Jamesa Clavella. Televízna novinka síce na Disney+ štartovala iba pred týždňom, už teraz je z nej celosvetový hit.

Disney informuje, že seriál si za prvých šesť dní od premiéry zaplo až 9 miliónov divákov. Pre službu ide o nový rekord v kategórii seriálov pre dospelých, kde doposiaľ držal prvenstvo vynikajúci seriál Medveď. Šógun v USA zároveň porazil aj divácky populárny reality šou Kardashians.

seriál šógun
Zdroj: FX Networks

Ašpirant na seriál roka

Šógun je adaptáciou rovnomenného románu Jamesa Clavella z roku 1975, ktorý je považovaný za knižnú klasiku a velebený za autentický náhľad do japonskej histórie, kultúry a politiky v ranom období Tokugawy okolo roku 1600. Príbeh sleduje anglického námorníka Johna Blackthorna, ktorý po stroskotaní svojej lode na japonskom pobreží vstúpi do služieb mocného feudálneho lorda Toranaga.

Samotný lord Toranaga však zvádza svoj vlastný politický boj. Krajina je totiž bez vládcu a spojila sa proti nemu štvorica mocných regentov, proti ktorým teraz Toranaga čelí v menšine. Prešibaný lord, ktorý je oproti protivníkom vždy krok napred, začne využívať stroskotaného námorníka na vlastný politický boj.

Novinka sa vďaka častým dejovým zvratom i politickému súboju o moc v krajine v nejednom prípade prirovnáva ku Hre o tróny. Vo viacerých ohlasoch diváci aj recenzenti o Šogunovi hovoria ako o japonskej verzii Hry o tróny, ktorá vyniká po viacerých stránkach. Predstavuje pútavý príbeh stojaci na kontraste medzi západnou a východnou kultúrou, zaujímavé postavy i historicky presný náhľad do feudálneho Japonska.

Zdroj: TMDB

Seriál má na jednej strane ohromiť svojou vizuálnou krásou, na druhej strane šokovať krutosťou japonských zvykov a všadeprítomnou hrozbou smrti. Dôkazom nadšených ohlasov je aj hodnotenie na ČSFD, kde má Šógun hodnotenie úctyhodných 94 %. Viacerí recenzenti tiež v súvislosti s novinkou hovoria ako o horúcom kandidátovi na najlepší seriál roka. Prvé tri časti seriálu Šógun sú k dispozícii na Disney+, pričom nová časť bude k dispozícii každý utorok až do 23. apríla.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -