Takto sa to nerobí. Avatar od Netflixu zachraňuje len jedna vec

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Hraný seriál Avatar má prvé recenzie, prevažne negatívne

Streamovacia služba Netflix 22. februára zverejnila všetkých 8 častí očakávaného hraného seriálu Avatar: Posledný vládca vetra. Prvotné nadšenie rýchlo vyšumelo potom, ako sa na internete začali objavovať recenzie od kritikov. Úspech animovaného seriálu (2005 – 2008) sa tak nekoná.

Žiadne množstvo vizuálnych efektov nespraví z tohto hraného remakeu dynamickejší zážitok ako ručne kreslená animácia,“ píše Alistair Ryder z Looperu. Dopĺňa, že „tvorcom sa to nepodarilo, aj keď sa snažili replikovať scény z animáku.“ Recenzent udelil seriálu hodnotenie 4/10 bodov.

Recenzent Kambole Campbell z Empire je taktiež sklamaný, s hodnotením 2/5 kritizuje najmä „neinšpirujúce technické spracovanie a tonálny mišmaš.“ Seriál podľa všetkého zlyhal aj tým, že tvorcovia sa snažili „súčasne uspokojiť nových divákov aj skalných fanúšikov,“ hovorí Rollin Bishop z Total Film.

trailer avatar posledný vládca vetra
Zdroj: Netflix

Našťastie, seriál Avatar: Posledný vládca vetra (2024) nie je stopercentnou katastrofou, stále sa totiž nájdu aj takí diváci, ktorí ho hodnotia aspoň priemerne. David Opie z Digital Spy píše, že „aj keď nie je perfektný… je to zábavný návrat ku jednému z najvzrušujúcejších svetov fantasy žánra.“ Stačí si už len utvoriť svoj vlastný názor, všetkých 8 častí 1. série hraného Avatara je dostupných na Netflixe.

O čom je seriál Avatar: Posledný vládca vetra (2024)?

Seriálová novinka Netflixu divákov zavedie na kontinent, v ktorom žili štyri národy v harmónii. Ochraňoval ich povestný strážca známy ako Avatar, ktorý dokázal ovládať štyri elementy – oheň, zem, vzduch aj vodu. Teraz ho však na 100 rokov zmenil a prevahu získal krutý Fire Lord Ozai (Daniel Dae Kim), ktorý sa spolieha na silu ohňa.

V seriáli vidíme aj iných členov tohto národa, samozrejme, nemôže chýbať jeho syn princ Zuko (Dallas Liu), ktorý je posadnutý nájdením Avatara. Na cestách ho sprevádza jeho strýko Iroh (ten je autenticky stvárnený Paul Sun-Hyungom, ktorý ho daboval aj v animáku). Krátky pohľad dostávame aj na princeznú Azulu (Elizabeth Yu).

Severný kmeň Vody však ponúkne cestu k spáse. Dvaja súrodenci Katara (Kiawentiio) a Sokka (Ian Ousley) nájdu v lade zamrznutého Aanga (Gordon Comier). Práve on bol učencom z krajiny veterných nomádov, ktorý sa mal stať novým avatarom. Posledný vládca vetra sa musí naučiť zvládať ovládať elementy a zastaviť Národ ohňa.

Našťastie však okrem rád nepriateľov, medzi ktorými bude aj nezastaviteľný veliteľ Zhao (Ken Leung), stretáva aj cenných spojencov. Môžeme vidieť bojovníčky Kyoshi, ktorých príslušníčka Suki (Maria Zhang) bude sprevádzať hrdinov na ich ceste. Chýbať nesmú ani mýtický lietajúci bizón Appa a okrídlený lemur Momo. Ríša zvierat zo sveta Avatar je veľmi kreatívna a rozmanitá.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -