Nikdy nezískali nomináciu na Oscara, no ľudia ich aj tak milujú. Týchto hercov Akadémia ignoruje

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Toto sú slávni herci, ktorí nikdy nezískali nomináciu na Oscara

Nebudeme si klamať, Oscar je vôbec najprestížnejšie filmové ocenenie. Každý tvorca, ktorý ho získa sa tým zapíše do filmových dejín. Mnohí herci majú na svojom konte množstvo nominácií a takisto aj výhier.

Medzi tie najznámejšie mená, ktorým sa na Oscaroch darilo patria Tom Hanks (2-krát ocenený), Jack Nicholson (3-krát ocenený) a mnoho ďalších. Už len zisk samotnej nominácie je veľký úspech (Meryl Streep ich má 21). Dnes sa ale pozrieme na hercov, ktorým nebolo dožičené ani to. Toto sú totiž slávni herci, ktorí nikdy nezískali ani len nomináciu na Oscara. Ľudia ich však napriek tomu zobžňujú.

8. Ewan McGregor

Ewan McGregor patrí medzi popredných hercov v Hollywoode. Preslávil sa vďaka cenenej dráme Dannyho Boylea Trainspotting (1996), v ktorej si zahral postavu Rensona. Vďaka úspechu tohto filmu si už o tri roky neskôr zahral ikonickú postavu Obi-Wan Kenobiho v prequelovej ságe Georgea Lucasa k sérii Star Wars (1977 až 2019).

Jeho výkon bol prakticky bezchybný a aj preto získal rolu v preslávenom a kultovom muzikáli s názvom Moulin Rouge (2001). V ňom si pod vedením režiséra Baza Luhrmana (Elvis) zahral po boku herečky Nicole Kidman. Každý, kto tento muzikál videl sa zhodne na tom, že McGregor bol fantastický. Moulin Rouge získal až 8 nominácií na Oscara, ani jedna sa však neušla tomuto škótskemu hercovi.

7. Meg Ryan

Niet pochýb o tom, že sa herečka Meg Ryan preslávila vďaka úspešným romantickým komédiám. Prvýkrát sa stala hrdinkou romantického príbehu vo filme Keď Harry stretol Sally (1989). Chémia medzi ňou a Billym Crystalom fungovala na výbornú. Aj preto si ju režisérka Nora Ephron vybrala aj do svojho ďalšieho projektu s názvom Bezsenné noci v Seattli (1993).

V tomto filme si zahrala už po boku Toma Hanksa a chémia medzi nimi bola elektrizujúca. Film v kinách dosiahol tržby nad 350 miliónov dolárov a stal sa kasovým trhákom. O dva roky neskôr si Meg Ryan zahrala s Nicolasom Cageom v dráme Mesto anjelov (1995) a v roku 1998 sa vrátila k Tomovi Hanksovi. A opäť pod taktovkou Nory Ephron v kultovej romantickej komédii Láska cez internet (1998).

Jej mužskí kolegovia mali viac šťastia

V každom z týchto filmov predviedla Meg Ryan fantastický výkon, no nezískala ani jednu nomináciu na Oscara. Nemala také šťastie ako jej mužskí kolegovia, Nicolas Cage a Tom Hanks, ktorí nielen že získali nominácie, ale aj samotné ocenenia.

6. Marilyn Monroe

Teraz ste asi všetci šokovaní, ale je to tak. Herečka Marilyn Monroe je dodnes synonymom krásy a šarmu v Hollywoode. Kritici ju považujú za jednu z najobľúbenejších herečiek v histórii. Napriek tomu, že patrí medzi najznámejšie ženy strieborného plátna, nikdy nezískala ani jednu nomináciu na Oscara.

Najväčšiu šancu mala zrejme pri komédii Niekto to rád horúce (1959). Hlavne vďaka jej sláve film získal potrebnú pozornosť a takisto si vyslúžil 6 nominácií na Oscara. Ani jednu však nezískala Marilyn. Pričom bez jej účasti by film v kinách rozhodne nemal takú veľkú pozornosť.

Marilyn v Hollywoode nepobudla príliš dlho, keďže zomrela vo reku 36 rokov. Napriek tomu za sebou zanechala nezanedbateľnú stopu a pri jej mene si každý aj mimo filmového sveta spomenie na jej šarm, krásu a ikonickú scénku so zdvíhaním šiat. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -