Seriál Obi-Wan Kenobi ukončil nakrúcanie. Čo naň hovorí predstaviteľ hlavnej postavy, Ewan McGregor?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Oficiálny koniec natáčania seriálu Obi-Wan Kenobi

Po seriáli The Mandalorian je ďalším takýmto očakávaným hraným projektom určite Obi-Wan Kenobi. Seriál zameraný na jednu z najobľúbenejších Star Wars postáv a zároveň obľúbeného Jediho, by mal vyjsť už niekedy na ďalší rok. Bol už dokonca ohlásený aj koniec natáčania, čo znamená, že Obi-Wan Kenobi sa rúti do post-produkcie a my si ho tak snáď čoskoro vychutnáme.

Túto informáciu nám oznámil Ewan McGregor, ktorý Obi-Wana hral v prequel trilógii. Otázku dostal počas Emmy 2021, ceremónie odovzdávania cien za televízne projekty. Hercovi sa podarilo vyhrať kategóriu najlepší herec v hlavnej úlohe v limitovanej sérii alebo filme. McGregor to získal za projekt Halston. Na spomínanú otázku ale zareagoval a prehovoril o pripravovanom seriáli.

seriál Obi-Wan Kenobi
Zdroj: za.ign.com

McGregor má zo seriálu dobrý pocit

Dlho očakávaný návrat McGregora v roli Kenobiho je každým dňom bližšie a bližšie. Známy Jedi a učiteľ Luka a Anakina Skywalkerovcov mal zaujímavý život. Seriál nám z neho ukáže ale konkrétne časť, ktorá sa odohráva desať rokov po udalostiach filmu Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov, pričom v tom čase dáva Obi-Wan pozor na planéte Tatooine na malého Luka Skywalkera.

Podľa oficiálneho opisu seriálu ale postavu čaká veľké dobrodružstvo. Snáď to znamená, že sa dočkáme nejakých poriadnych súbojov so svetelnými mečmi. Viac ale o seriáli nevieme, pričom Lucasfilm si detaily deja necháva pre seba. McGregor nám teda tiež nič viac neprezradil, ale aspoň nás pripravil na to, že ide o projekt, na ktorý sa naozaj môžeme tešiť. Povedal toto:

„Skončili sme natáčanie nášho seriálu a bola to vážne, vážne dobrá zábava – vážne som si užil pracovanie s Deborah Chow. Myslím si, že to nesklame. Myslím, že to bude dobré. Mal som sa vážne dobre počas natáčania a pracoval som s úžasnými ľuďmi, báječnými ľuďmi. Nová technológia, ktorú sme pri tom použili, je skvelá a bola to iná skúsenosť oproti tvorbe pôvodných troch filmov, ktoré som robil.“

Obi-Wan Kenobi už v roku 2022

Seriál si pozrieme už na ďalší rok. Okrem McGregora v ňom ale ešte uvidíme týchto hercov a herečky: Hayden ChristensenJoel Edgerton, Bonnie Piesse, Sung Kang, Indira VarmaMoses IngramKumail NanjianiRupert FriendO’Shea Jackson Jr.Simone Kessell a Benny Safdie. Herecké obsadenie je skvelé a už teraz sa tešíme na postavy, ktoré stvárnia.

O niektorých vieme, že si svoje role zopakujú z prequel filmov, o iných však vieme málo. Jediným, ktorý o svojej postave povedal viac, bol herec Sung Kang. Jeho postava vraj bude mať svetelný meč. Očakáva sa preto, že bude buď Jedi alebo Sith. Horúcim kandidátom je Piaty brat, postava známa zo Star Wars: Rebels. Išlo o jedného z Inkvizítorov, skupinu zabijakov Dartha Vadera.

sung kang fifth brother obi-wan kenobi
Zdroj: theronin.org

Pred projektom Obi-Wan Kenobi si však ešte tento rok pozrieme jeden hraný seriál. Ide o pripravovaný seriál The Book of Boba Fett, v ktorom sa nám predstavia Temuera Morrison (Boba Fett) a Ming-Na Wen (Fennec Shand), a to už v decembri 2021. Tých môžeme poznať z rôznych Star Wars projektov, no naposledy sme ich spolu videli v poslednej sérii The Mandaloriana.

Tešíte sa na seriál Obi-Wan Kenobi? Naplní podľa vás očakávania a bude ešte lepší ako The Mandalorian? Svoje názory nám dajte vedieť dole do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -