Je známa dĺžka filmu Black Panther: Wakanda Forever. Bude dlhší, vo svojom bohatom obsahu predstaví aj nového mutanta

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dĺžka filmu Black Panther 2

Vďaka portálom s kinami je už známa dĺžka filmu Black Panther: Wakanda Forever. Pokračovanie bude nielen obsažnejším, ale dokonca bude jedným z najdlhších od MCU. Dokonca sa dá povedať, že je zatiaľ najdlhším filmom od Marvelu, ktorý sa netýka Avengerov. Prekonáva aj doterajších Eternals, ktorí trvajú 2 hodiny a 36 minút.

Zrejme teda netreba ani dodávať, že bude výraznejšie dlhší ako ostatné filmy Fázy 4. Black Widow totiž trvala 2 hodiny a 14 minút a Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch nás posadila do kinosedačky na 2 hodiny a 12 minút. Spider-Man: Bez domova sa natiahol so všetkými svojimi postavami na 2 hodiny a 28 minút. Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva opäť trval kratšie, dostal priestor 2 hodiny a 6 minút.

marvel fázy dĺžka
Zdroj: reddit.com

Bohatý obsah = dlhšie trvanie

Doteraz najkratším tak bol Thor: Láska a hrom. Podľa mnohých fanúšikov (a dokonca aj hercov) mu čas v strižni neprospel a za 1 hodinu a 59 minút stratil časť svojho potenciálu. Pokračovanie, ktoré nás zavedie do Wakandy, však opäť podľa portálu Cineplex upúta pozornosť divákov na viac ako dve a pol hodiny. Jeho čas je stanovený na 2 hodiny a 41 minút.

Niet sa čomu čudovať, film bude mať za úlohu povedať mnohé. Vzdáva poctu predošlému kráľovi T’Challovi, ktorého stvárňoval Chadwick Boseman. Sústredí sa na jeho rodinu a predstaví nám aj novú hrdinku – Riri Williams, z ktorej sa stane Ironheart.

Ironheart Black Panther
Zdroj: insider.com

Nielen noví hrdinovia, ale skupina antagonistov

Lenže kde sú noví hrdinovia, tam patria aj súperi. Tí tu budú pod vedením Namora, ktorého si zahral herec Tenoch Huerta. Tu si štúdio opäť zvolilo mierny odklon od svojej komiksovej predlohy – kým na stránkach patrí medzi Atlantíďanov, tu si vybrali kmeň Talocanov.

Sú inšpirovaní stredoamerickými kultúrami. Wakanda sa otvorila svetu, jej kráľ však nehľadel podľa vodcu Talocanov na následky. Ich národ je tak v ohrození a musia teda podniknúť kroky, aby ochránili samých seba. Aj keď to bude znamenať vojnu…

Black Panther Wakanda Forever
Zdroj: thedirect.com

Vojna Talocanov proti Wakande

Nebola odhalená iba dĺžka filmu Black Panther 2, ale v súvislosti s touto postavou aj nový šokujúci fakt. Jej herecký predstaviteľ v nedávnom rozhovore pre portál Empire povedal, že antagonista snímky je definitívne mutantom. To znamená, že nám predstavia ďalšieho z nich.

Informácie o nich sa v Marvel univerze postupne kopia. V seriáli Ms. Marvel sme sa dozvedeli, že vďaka zmene krvi je práve Kamala Khan ich súčasťou. Spomenutý druhý Doctor Strange nám priamo ukázal Professora X, avšak z odlišného vesmíru, v ktorom sa odohráva hlavný dej. A She-Hulk nám nenápadným odkazom poukázala na to, že sa Wolverine pobil v bare.

druha epizoda she-hulk
Zdroj: fandomwire.com

Mutantov v MCU pribúda

Možno správy (respektíve dohady) o tom, že nám má nový Black Panther predstaviť aj X-Menov, nemusia byť až také prehnané. Počas trvania filmu 2 hodiny a 41 minút by rozhodne priestor pre niektorého z nich bol. Avšak nič nie je isté a budeme si musieť počkať až na uvedenie v kinách, ktoré je naplánované na 11. novembra.

Potešila vás dĺžka filmu Black Panther 2? Čo hovoríte na správu, že Namor je v pokračovaní oficiálne mutantom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -