Warner Bros. prinesie aj seriál V zajatí démonov. Vrátia sa v ňom Warrenovci?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál V zajatí démonov je v príprave

Warner Bros. Discovery počas tohto týždňa oznámilo zmenu svojej streamovacej služby HBO Max na Max. V rámci toho však prinášajú množstvo noviniek a najnovšie oznámili, že prinesú aj seriál V zajatí démonov. Nadväzovať bude na značku, ktorú vytvoril v roku 2013 James Wan a dodnes sa rozrástla do podoby už ôsmych filmov.

Prvý si zobral inšpiráciu z reálnych vyšetrovateľov paranormálnych javov, Eda a Lorraine Warrenovcov. Démonológov vo filmovej podobe perfektne stvárnili Patrick Wilson a Vera Farmiga. Objavili sa tak aj v druhej časti a trojke, ktorá prišla predminulý rok s podtitulom Prinútil ma k tomu Diabol. Chystá sa aj štvrtá časť, pri ktorej už bude herecká dvojica v tvorcovskom tíme.

v zajatí démonov
Zdroj: hdwallpapers.in

Štvrtý film tak nebude posledným

Okrem toho sa objavili aj v druhej najväčšej sérii tejto franšízy, v tretej Anabelle. Démonická bábika nás desí už od roku 2014 a v 2017 sme dostali jej pokračovanie, Zrodenie zla. Ďalšími filmami z tohto univerza sú La Llorona: Kliatba kvíliacej ženy a Mníška, ktorá dostane tento rok v septembri pokračovanie.

Pôvodne bol ohlásené, že štvrtý film bude posledným z hlavnej série. Zdá sa však, že sa štúdio nechce tak ľahko vzdať dobre zarábajúcej značky a prenesie ju na malé obrazovky. Do produkcie sa však vracia Wan aj so svojou spoločnosťou Atomic Monster.

Mníška RECENZIA
Zdroj: kino.dk

Kam v „Conjuringverse“ nás zoberie?

Ďalším producentom bude Peter Safran, jeden zo súčasných šéfov filmovej tvorby WB. Nevie sa, či sa očakáva návrat niektorého z ďalších režisérov (napríklad Davida F. Sanberga), ani či sa počíta s návratom Warrenovcov. Jediné vyhlásenie, ktoré zatiaľ o projekte prišlo je, že „bude pokračovať v príbehoch ustanovených filmami“.

Zostáva tak otázkou, kam do „Conjuringverza“ by mohol seriál patriť. Mohlo by napríklad ísť o perfektnú príležitosť, kedy sa konečne pozrieť na Warrenovské múzeum, ktoré je nám tak dlho naznačované. Zatiaľ však môžeme počítať 8. septembra s druhou Mníškou a počkáme si aj na oznámenie dátumu štvrtého hlavného filmu.

Ako hodnotíte, že príde seriál V zajatí démonov? Máte radi túto značku? Sú v nej podľa vás príbehy, ktoré potrebujú presne túto formu rozprávania? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -