Tretia séria Zaklínača sa začala nakrúcať. Dostávame prvý obrázok a popis deja

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

3. séria Zaklínača začala nakrúcanie

Iba štyri mesiace po tom, čo sme na Netflixe dostali 2. sériu, sa začala nakrúcať 3. séria Zaklínača. Oznámil to oficiálny účet seriálu na Twitteri, pričom zverejnili prvý záber a odhalili nám aj popis deja. Na fotografii vidíme ústrednú trojicu ako je pokope – na svojich stoličkách tu sedia herci Henry Cavill, Freya Allen a Anya Chalotra.

Cavill je samozrejme hlavnou postavou, Geralt z Rivie. Legendárny lovec monštier, ktorý cestuje po fantazijnej krajine známej ako Kontinent. Pri svojich cestách stretáva aj Yennefer z Vengerbergu (Chalotra), zo štvrtiny elfku a čarodejnicu. Jej cieľom je stať sa jedným z najsilnejších mágov v ich svete a zamiluje sa do zaklínača.

zaklínač yennefer geralt ciri
Zdroj: superherohype.com

Dieťa osudu

Geralt ale rýchlo zistí, že jeho osud je silne prepojený s dieťaťom Cirilla „Ciri“ Fiona Elen Riannon. Pôvodne princezná z Cintry, musela odísť pred nájazdom na jej domov mocnou a hlavne neľútostnou ríšou Nilfgaardu. Práve prvá séria bola ukončená ich konečným stretnutím.

V druhej sérii ju zobral do svojho domova, pevnosti Kaer Morhen. Tam sú zaklínači zrodení a trénujú, aby mohli porážať monštrá. Geralt tu musí Ciri pripraviť na nebezpečenstvá, ktoré sú pred ňou a zároveň si dať pozor, aby neprepadla temnote, ktorá sa v nej skrýva. Medzitým sa dozvedáme, že Yennefer prežila rozsiahlu bitku pri Soddene, avšak prišla o svoje schopnosti.

druhá séria Zaklínač prvý pohľad
Zdroj: aldaketahamasei.info

Opätovné stretnutia a rozdelenia

Následne sa séria prepája ich opätovnými stretnutiami a rozdeleniami. Pri jednom z útekov, od zúrivého ohnivého mága Rienceho, sa zídu aj s jednou z najviac ikonických postáv – bardom Jaskierom (Blyskáčom). Trojica musí čeliť viacerým zradám a temnej mágii. Avšak Ciri je zachránená, Yennefer má svoje sily naspäť a Geralt opäť može veriť žene, ku ktorej prechováva hlboké city. Avšak zistili, že ich čaká oveľa väčšia hrozba – Divoký hon.

Korupcia, temná mágia a zrady

3. séria Zaklínača tak bude určite ešte lepším prvkom jednak pre fanúšikov knižnej predlohy, ale aj hernej verzie od spoločnosti CD Projekt RED. Vieme, že ústredné trio musí držať pokope ešte viac ako predtým, aby boli pripravení na to, čo prichádza. To nám sľubuje aj oficiálny popis deja, ktorý hovorí:

„Kým monarchovia, mágovia a monštrá z Kontinentu zápasia o to, kto ju dostane, Geralt skrýva Ciri, odhodlaný brániť svoju novo-spojenú rodinu proti tým, ktorí sa ju snažia znižiť. Poverená magickým tréningom Ciri, Yennefer ju vedie do chránenej pevnosti Aretuza, kde dúfa, že sa dozvie viac o nespútaných silách dievčaťa. Namiesto toho zistí, že je na bojovom poli plnom korupcie, temnej mágie a zrady. Musia bojovať a do stávky dávajú všetko – dokonca aj za rizika, že stratia seba navzájom.“

Neprídeme o nič zo známych prvkov

Dynamika nám ako predtým chýbať určite nebude. Síce ju spomenutú nemáme, ale sme si viac ako istí, že veľkú úlohu zohrá aj ďalšia mocná čarodejka, Triss Merigold. Tá je do Geralta tiež zamilovaná a zaklínača samotného čaká rozhodnutie – ku ktorej bude smerovať svoju náklonnosť?

Ako sa vám zatiaľ pozdáva 3. séria Zaklínača? Ste radi, že sa už nakrúca a zrejme ju dostaneme ešte tento rok? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -