Svet Zaklínača sa rozrastie o novú hru. Štúdio CD Projekt RED sa pri jej výrobe spojí s Epic Games

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Nová hra Zaklínač

Vedel kedysi Andrzej Sapkowski, ako jeho knihy zmenia svet fantasy žánru a ovplyvnia milióny (nie len) čitateľov? Asi nie tak úplne. Jeho knižná séria Zaklínač totiž spôsobila obrovský ošiaľ. O niečo neskôr na jej námet vznikli úspešné videohry a potom aj rovnomenný seriál a jeho spin-offy, pričom seriál pozostáva už z dvoch sérií. Najnovšie sa tento svet ale opäť rozrastie. Nová hra Zaklínač je totiž vo výrobe.

Oznámilo nám to štúdio CD Projekt RED, ktoré doteraz pracovalo na všetkých hrách z tohto sveta, cez ich sociálne siete a webstránku. Príspevok toho veľa neodhaľuje, no pod vlčím náhrdelníkom s planúcimi očami nám prezrádza, že sa začína nová sága. Iné unikátne náhrdelníky nájdete TU.

Novinkou je aj to, že štúdio na tomto projekte nebude pracovať samé. Kolegov a pomocníkov našli totiž v ďalšom hernom vývojárskom štúdiu zvanom Epic Games.

Meniť sa bude aj herný engine, REDenginu dávajú zbohom

O tom, že sa štúdio vráti opäť k hernej sérii Zaklínač, sa vedelo už dlhšie. Konkrétne od roku 2020, kedy potvrdili, že keď skončia s vývojom hry Cyberpunk 2077, opäť sa k spomínanej sérii vrátia. To sa deje práve teraz, pričom majú aj posilu vo forme štúdia Epic Games. Fanúšikovia sa ale podľa ich slov nemajú báť toho, že kvôli tejto spolupráci prejde hra čisto do Epic Games obchodu. Nájdeme ju podľa všetkého po jej vydaní vo viac než jednom obchode.

Zmenu bude čakať hlavne herný engine, a teda softvérové ​​vývojové prostredie, v ktorom budú hru vyrábať. CD Projekt RED na to malo totiž dosiaľ vlastný engine zvaný REDengine, ktorý používali od vývoja druhej hry. Teraz, asi aj vďaka novej strategickej spolupráci, ktorá má dokonca trvať niekoľko rokov, prechádzajú na nový engine zvaný Unreal Engine 5, s ktorého vývojom im pomôže aj druhé štúdio. Ďalšie informácie k tomu vravia toto:

Nezahŕňa to len licencovanie, ale aj technický vývoj Unreal Engine 5, rovnako ako aj potenciálne budúce verzie Unreal Enginu, kde to je relevantné. Budeme úzko spolupracovať s Epic Games vývojármi s hlavným cieľom pomôcť prispôsobiť engine pre zážitky z otvoreného sveta.

Bude štvrtá hra rovnako úspešná ako pôvodná trilógia?

Okrem vyššie spomenutých informácií ale už nevieme nič iné. Nepoznáme ani dátum vydania alebo to, či pôjde o pokračovanie trilógie alebo o úplne samostatnú hru. Štúdio to ale napriek všetkému bude mať teraz ťažké, pretože nová hra bude musieť byť rovnako úspešná ako pôvodná RPG trilógia. Zaklínač, Zaklínač 2: Vrahovia kráľov a Zaklínač 3: Divoký hon sú totiž pre mnohých jedni z najlepších hier, aké kedy vyšli, o čom svedčí aj množstvo ocenení, ktoré získali.

Čo hovoríte na toto oznámenie? Ste fanúšikom tejto hernej série a tešíte sa na novú, už štvrtú hru z tohto sveta?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -