Zlaté maliny 2022 – Bruce Willis nakoniec anticenu nedostane

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zlaté maliny Bruce Willis mať nebude

Zlaté maliny nakoniec predsa prihliadnu na stav, v akom sa Bruce Willis nachádza. Tento rok totiž dostal známy herec pri anticenách špeciálnu kategóriu, keď bolo vybraných hneď jeho 8 filmov z posledného roka. Vzhľadom na jeho diagnostikovanie afáziou, ktoré rodina oznámila minulý týždeň, boli maliny predsa prehodnotené.

Hercova kariéra číta množstvo kvalitných kúskov. Od Smrtonosnej pasce v roku 1988, ktorá ho preslávila, cez Piaty element alebo Šiesty zmysel až po film Glass. Jeho role boli v posledných rokoch ale vo filmoch, ktoré boli hodnotené ako prepadáky, prípadne tieto snímky ani neboli uvádzané v kinách a poputovali rovno na domáce vydanie alebo internet.

bruce willis john mcclane
Zdroj: nme.com

Nešťastné načasovanie anticien

Ocenenie Zlatých malín (alebo jednoducho Maliny) sa udeľujú od roku 1981. Satirické ocenenie sa udeľuje vždy noc pred Oscarmi a činí výber toho najhoršieho z najhoršieho. Tento rok na nej Willis dostal špeciálnu kategóriu – najhorší výkon v roku 2021 od Bruca Willisa. Film Cosmic Sin toto „ocenenie vyhral“.

Išlo skutočne o nešťastné načasovanie, pretože práve v tomto čase bola Willisovou rodinou oznámená správa, že mu bola diagnostikovaná afázia a tak končí s herectvom. Ide o chorobu, pri ktorej stráca kognitívne schopnosti, v jeho prípade ide o stratu možnosti pamätať si veci a stratu reči.

bruce willis cosmic sin
Zdroj: imdb.com

Organizátori menia rétoriku

Organizátori John Wilson a Mo Murphy vyjadrili rodine svoju sústrasť. Avšak zároveň povedali, že za ocenením stoja a dokonca sa snažili situáciu označiť aj za žart (čím si to v podstate ešte zhoršili). So zverejnením nových informácií a potvrdení o zhoršujúcom sa zdravotnom stave už počas posledných rokov sa ale rozhodli pre iný krok. Zlaté maliny Bruce Willis nedostane. Takto sa vyjadrili:

„Po mnohých myšlienkach a zvažovaniach, rozhodli sme sa, že Maliny nedajú svoje ocenenie Brucovi Willisovi, vzhľadom na jeho nedávno popisovanú diagnózu. Keď je niekoho zdravotný stav faktorom pri jeho rozhodovaní alebo, alebo aj, výkone, vieme, že nie je vhodné udeliť mu Zlatú malinu.“

Vzali späť ešte jednu nomináciu

Navyše, spolu s týmto späť vzatím ceny vzali aj jednu z úplne prvých. V roku 1980 bola nominácia pre herečku Shelley Duvall za jej výkon vo filme Osvietenie. Ukázalo sa však, že bol veľmi ovplyvnený tým, ako sa k nej správal režisér, Stanley Kubrick. Počas nakrúcania bol na ňu nesmierne tvrdý, dokonca by sa dalo povedať, že až násilný.

Za týchto okolností tiež nie je vhodné niekomu udeľovať podobnú anticenu. Organizátori toto tiež uznali. Uviedli, že Maliny mali byť vždy v prvom rade pre zábavu a na odľahčenie pred veľkým večerom. Uznali aj to, že afázia je chorobou, pri ktorej si nemohol herec správne pamätať svoje texty alebo ich aj vhodne interpretovať. Preto je späť vzatie maliny určite vhodným krokom, ktorý ich ušetrí od kontroverzie.

Je podľa vás tiež správnym krokom, že Zlatá malina, ktorú mal Bruce Willis dostať, bola vzatá späť? Alebo naopak, mali podľa vás organizátori na nej trvať a dokázať tak, že ide iba o zábavu? Dajte nám vedieť názory v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -