Seriál House of the Dragon si našiel prvého herca. Kto bude kráľ Viserys Targaryen?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

House of the Dragon a kráľ Viserys Targaryen

Seriálový prequel ku Game of Thrones, House of the Dragon si našiel prvého herca. Viserys Targaryen, jeden z veľkých kráľov z tohto rodu, si teda našiel svojho predstaviteľa. Dej seriálu sa bude logicky odohrávať pred dejom Hier o tróny a povie nám príbeh práve o rode dračích jazdcov, od ich počiatkov až po stratu moci vo veľkej vojne.

Vďaka tomu by mohlo ísť o pekne drahý kúsok. Produkcia Game of Thrones bola totiž jednou z najviac finančne náročných v histórii HBO. Iste k tomu v nemalej miere prispeli práve CGI draky. Tam sme ich však videli troch a ak by sa mal seriál držať knižnej predlohy Oheň a krv od George R.R. Martina, tak by sa ich mali objaviť desiatky (a dokonca aj súboje medzi nimi). Predsa len, nenazývali sa dračími jazdcami len tak zbytočne.

fire and blood drak
Zdroj: wikiofthrones.com

Ale na druhú stranu treba povedať, že to je jeden z dôvodov, prečo mal seriál taký obrovský úspech. Je pravda, že ôsma séria fanúšikov až tak nenadchla, dovtedy ale mala šou viac ako priaznivé ohlasy a veľkú sledovanosť. A možno to je o dôvod viac, aby sa tvorcovia House of the Dragon ešte viac snažili priniesť kvalitný zážitok. A aj napriek tomu, že je materiálu viac ako dosť, tak prequel zbytočne nenaťahovať.

Prvý predstaviteľ pre seriál nájdený

Nech je to však ako chce, skôr ako v roku 2022 ho neuvidíme, takže dovtedy nám neostáva nič iné ako čakať. Ale to, že sa produkcia hýbe vpred, je vždy skvelou správou. A aj to, že začali obsadzovať predstaviteľov konkrétnych rolí. Vďaka nedávnym správam z portálu Entertainment Weekly vieme, že House of the Dragon (a vďaka tomu kráľ Viserys Targaryen) majú svojho prvého predstaviteľa. Je ním Paddy Considine.

Ten už má skúsenosti s prácou s HBO, konkrétne na aktuálnom seriáli The Outsider. Seriálová práca mu nie je cudzia ani v iných dielach, stvárnil rolu v stále vychádzajúcich Peaky Blinders. Vidieť sme ho mohli aj v dvoch filmoch cornetto trilógie Simona Pegga a Nicka Frosta. Sú nimi Jednotka príliš rýchleho nasadenia a Na konci sveta.

paddy-considine-peaky-blinders
Zdroj: theindependent.com

Akou postavou je pôvodný Viserys?

Herec je teda ostrieľaný a zrejme naplno pripravený zhostiť sa úlohy jedného z predkov veľmi známej a obľúbenej Deanerys Targaryen. Spolu so správou o úspešnom kastingu nám tvorcovia priniesli aj oficiálny popis postavy, tak ako sa bude vyskytovať v seriáli:

„Kráľ Viserys Targaryen bol zvolený pánmi z Westerosu na veľkom koncile v Harrengale, aby nastúpil po starom kráľovi, Jaehaerysovi Targaryenovi. Vrúcny, milý a decentný muž, Viserys si praje iba aby dostál odkazu svojho predchodcu, svojho starého otca. Ale dobrý muž nutne nie je dobrým kráľom.“

Uvidíme teda ako sa Considine danej úlohy zhostí. Veríme však, že úlohu zvládne a prinesie ním kvalitné stvárnenie. Na správe samotnej však nie je dobrý len fakt, že máme prvého známeho herca, ale práve, že začalo obsadzovanie. To znamená, že nás v dohľadnej dobe čakajú len ďalšie a ďalšie informácie o výberoch hercov. Tak sme už teraz zvedaví.

Čo si myslíte o prequelovom seriáli House of the Dragon? Je podľa vás kráľ Viserys Targaryen správne obsadený? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -