Pozrite si trailer na Blood of Zeus, gréckou mytológiou inšpirované anime od tvorcov Castlevanie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Blood of Zeus trailer

Netflix vydáva novú originálnu anime sériu, ako to spravilo už predtým. Blood of Zeus teraz ukazuje prvý trailer a vidíme zaujímavú dávku gréckej mytológie. Dočkáme sa poriadneho, ale aj poriadne šialeného príbehu (ktoré ale majú práve v tomto mythose určite miesto). A samozrejme by to nebolo anime, ak by neobsahovalo dostatok dostatok krvi a brutálnej akcie.

Tvorcovia nám sľubujú, že uvidíme príbeh o mladom hrdinovi, ktorý prichádza z prastarej pokrvnej línie. Kvôli jeho osudom sa dostane až na bitku samotných bohov, čo všetko uvidíme v tomto mytologickom animovanom epose. Vyzerá to tak, že séria bude teda poriadnym predstavením.

blood of zeus heron
Zdroj: superherohype.com

Grécke báje podstatne inak

Oficiálny popis deja o tvorcov hovorí toto:

„V stúpajúcom nepokoji prerastajúcim do vojny medzi bohmi Olympu a Titanmi povstane mladý hrdina, Heron. Obyčajný človiečik žijúci na okrajoch starodávneho Grécka sa stáva najlepšou nádejou ľudstva na prežitie zlostnej démonickej armády. Spraviť tak ale môže až keď sa dozvie pravdu o svojom pôvode.“

Vieme, že v starých gréckych príbehoch bol Heron jedným z nelegitímnych synov boha Dia. Vďaka tomu mal v sebe silu, ktorá dokázala poraziť démonov a zlo, ktoré ohrozovalo oba svety. Dočkáme sa teda bojov na Zemi aj na nebesiach. Ale pritom sa ukáže zlovestná bohyňa, ktorá hľadá pomstu a bude mu chcieť v jeho úlohe zabrániť.

blood of zeus
Zdroj: indiewire.com

Od tvorcov Castlevanie aj s posilami

Blood of Zeus a jeho trailer nám prináša spoločnosť Powerhouse Animation Studios. Ak by vám ten názov nič nehovoril, tak ide práve o spoločnosť, ktorá predtým priniesla na streamovaciu službu veľmi úspešnú adaptáciu videohry, Castlevaniu. Tentoraz sa však spojili ešte s bratmi Charlesom a Vlasom Parlapanidesovcami, ktorí prinesú svoju vlastnú trochu do mlyna.

Okrem toho sa starajú aj o kasting a môžeme potvrdiť, že ten sa im zatiaľ vydaril. Hlavného hrdinu Herona nahovorí Derek Philips, samotného vládcu bohov Dia nahovorí Jason O’Mara a jeho nebeskej manželke Here prepožičia hlas Claudia Christian. Okrem toho boli zatiaľ pre nešpecifikované role vybraní aj Mamie Gummer, Chris Diamantopoulos, Jessica Henwick či Melina Kanakaredes. 

Séria teda zase netradičnou formou porozpráva menej známe grécke povesti. Z ukážky to vyzerá naozaj tak, že sa máme na čo tešiť a ešte keď si do rovnice pridáme tvorcov úspešnej Castlevanie, vyzerá to opäť na trefu do čierneho. Najlepšie však iste bude seriál hodnotiť po tom, čo si ho pozrieme na Netflixe. Spraviť tak budeme môcť 27. októbra.

Zaujal vás Blood of Zeus trailer? Čo si myslíte o spracovaní gréckych bájí v anime podobe? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -