K obsadeniu seriálu The Last of Us od HBO bol pridaný Gabriel Luna. Odkiaľ ho poznáme a ktorú rolu stvárni?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The Last of Us a Gabriel Luna ako jedna za postáv

HBO adaptácia známej hry od Naughty Dog sa rozrastá v obsadení. Najnovšie bol po boku Pedra Pascala ako Joela a Belle Ramsey ako Ellie obsadený do seriálu The Last of Us aj Gabriel Luna. Správu priniesol portál Variety a podľa neho si zahrá hviezda filmu Terminátor: Temný osud celkom dôležitú úlohu.

V pôvodnej hre vidíme ako zákerná hubová infekcia premieňa ľudí na zombie podobné monštrá. Zaujímavé je, že ale nikde nezaznie slovo zombie, hovoríme o nich iba ako o „Nakazených“ (Infected). Po krátkom úvode, v ktorom nám to ukážu, sa presúvame o 20 rokov dopredu, kde žijú zvyšní ľudia v karanténnych zónach a snažia sa prežiť.

Pedro Pascal Bella Ramsey The Last Of Us
Zdroj: criticalhit.net

Za výpravou ku kľúčovému členovi Fireflies

V centre boja nielen proti nakazeným, ale aj proti americkej armáde, ktorá sa snaží vyhladiť všetko, je miličná jednotka Fireflies (svetlušky). Ich najväčším cieľom je však to, aby našli protiliek na nákazu. Kľúčom k nej by mohlo byť mladé dievča Ellie, ktoré sa snaží hlavný hrdina Joel priviesť späť k skupine.

Značnú časť prvého dielu trávia aj hľadaním Joelovho mladšieho brata, Tommyho, ktorý v minulosti patril k Fireflies. A práve tohto stvárni Luna, herec, ktorý sa aktuálne pridal k hereckému obsadeniu. Postava bola dôležitou súčasťou aj pokračovania, ktoré sa stretlo so zmiešanými reakciami, avšak nedá sa mu poprieť, že malo úspech v predajoch.

Gabriel-Luna-Cast-The-Last-Of-Us
Zdroj: news-block.com

Ako sa bude seriál držať predlohy?

Nevieme ako veľmi sa bude seriál držať hernej predlohy a či si zoberú inšpiráciu iba z prvej alebo aj druhej časti. Neil Druckman, autor scenára a kreatívny šéf pre hru, očividne má aj nejaké informácie o chystanej sérii. Hovoril totiž o tom, že bude sledovať dej hier, avšak sa v niektorých udalostiach „značne odkloní„.

Odkiaľ môžeme Lunu poznať?

Nevieme, čo tento odklon bude znamenať, je však isté, že v seriáli The Last of Us bude hrať aj Gabriel Luna postavu Tommyho. Herca môžeme najlepšie poznať z jeho úlohy androida Rev-9 z posledného Terminátora. Iná skupina fanúšikov ho môže poznať ako Robbieho Reyesa a.k.a. Ghost Ridera z Agenti S.H.I.E.L.D.. Avšak blysol sa aj v iných seriáloch, napríklad v Temnom prípade a hlavnú úlohu zahral v u nás menej známom seriáli Matador.

gabriel luna terminator
Zdroj: ew.com

Spolu s Druckmanom bude výkonným producentom seriálu Craig Mazin. Ten zároveň napíše aj scenár a o réžiu jednotlivých epizód sa budú starať rozliční tvorcovia. Zatiaľ máme informáciu iba o tom prvom, pilotný diel zrežíruje Kentemir Balagov, ktorý v minulosti priniesol pochmúrny ruský film Dlhaňa.

Zatiaľ nevieme, kedy sa máme tešiť na premiéru. Ešte len počas júla by sa malo začal filmovať a neplánujú prestať skôr ako v júni 2022. Preto zostávame naladení na akékoľvek ďalšie informácie, ktoré rovnako radi prinesieme.

Hodí sa podľa vás do seriálu The Last of Us herec Gabriel Luna? V ktorej z jeho predchádzajúcich úloh ho najviac identifikujete, prípadne máte najradšej? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -