Game of Thrones pokračuje! Jon Snow ešte nepovedal posledné zbohom, dostane vlastný seriál

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Jon Snow dostane vlastný seriál

Hra o tróny od HBO rozhodne neskončila. A nemyslíme tým len chystaný seriál Rod draka, ktorý bude hovoriť o rode Targaryenov. Ani o ďalších chystaných spin-offoch, ktoré stanica prinesie. Ten však dostáva aj Kit Harington a jeho milovaná postava Jon Snow bude mať vlastný seriál.

Zároveň bude slúžiť aj ako pokračovanie k hlavnému seriálu. Jon v ňom bol bastardom na severe, ktorý sa snaží dostáť hodnotám rodiny Starkovcov. Stáva sa súčasťou Nočnej hliadky, ktorá má ochraňovať Sedem kráľovstiev. Avšak vo finálnej sérii sa dozvedáme, že je v skutočnosti Aegon Targaryen, ktorý má právoplatný nárok na Železný trón.

game of thrones jon snow kit harington
Zdroj: inverse.com

Pokračujeme v jeho ceste na ďaleký sever

Ten však prenechá svojmu nevlastnému bratovi a on odchádza do exilu so svojím divovlkom Duchom. Po tom, ako bola zbúraná Stena, sa vydal na sever medzi Divokých (z ktorých pochádzala aj jeho láska), aby zanechal svoj starý život za sebou. Dúfame však, že uvidíme aspoň niekoľkých členov jeho rodiny, ak nie iné navrátené postavy.

Nakoľko ide o projekt, ktorý nadväzuje na udalosti, očakávali by sme aspoň návrat Starkovcov. Určite by divákov nadchlo ak by znovu videli Aryu (Maisie Williams) či Sansu (Sophie Turner). Zameranie sa na divákmi milovanú postavu (aj keď „Nevie nič“) je však úplne logickým krokom.

Koľko zarábajú hviezdy zo seriálu Game of Thrones
Zdroj: wallpapermaiden.com

Herec ocenený Emmy bol jasnou voľbou

Harington si dokonca za stvárnenie Jona vyslúžiť aj dve ocenenia Emmy. Po náročnom nakrúcaní seriálu sa načas venoval skôr divadelnej kariére a bolo ho možné vidieť ako shakespearovského Henricha V. Vrátil sa však k veľkým produkciám, keď získal svoju rolu v Marvel filmovom vesmíre. Tam vystupuje ako hrdina Black Knight (čo len dokazuje, že táto farba mu vždy zostáva).

HBO má momentálne v príprave hneď niekoľko vedľajších projektov z tohto sveta. Okrem spomenutého Rodu draka sú oznámené aj seriály 10,000 Ships (a.k.a. Nymeria), 9 Voyages (a.k.a. The Sea Snake) a Dunk and EggOkrem toho sú oznámené aj tri animované prequely, názov jedného z nich je The Golden EmpireOdohrávať sa bude v kraji (a na ostrovoch) Ya Ti, ktoré sú inšpirované Čínou.

Páči sa vám správa, že Jon Snow dostane vlastný seriál? Ako si myslíte, že bude vyzerať pokračovanie? Ste radi, že práve táto postava alebo by ste si predstavovali inú? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -