Česi chystajú vlastný Battlefield. Nová hra vás odrovná grafikou, realistickosťou prekoná tie najlepšie na trhu

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Nová česká hra Gray Zone Warfare

Neďaleko od Slovenska sa vyvíja hra, ktorá poteší všetkých milovníkov akčných strieľačiek. Brnenské vývojárske štúdio Madfinger Games, známe pre rôzne mobilné herné tituly, ako aj pre svoju vysokú kvalitu grafiky, teraz prichádza s novinkou. Gray Zone Warfare bude počítačovou hrou, ktorá dáva maximálny dôraz na realizmus, informuje CzechCrunch.

Pre webový portál to prezradil šéf spomínaného herného štúdia Marek Rabas. Ten predtým pracoval v štúdiu Illusion Softworks na hre Hidden & Dangerous 2, ktorá patrila tiež medzi priekopníkov a šla inými smermi než ostatné hry. Najmä čo sa týka grafického spracovania, keďže hra vyzerala realistickejšie než bežné tituly v rovnakom žánri.

Gray Zone Warfare
Zdroj: store.steampowered.com

Madfinger Games vo veľkej miere prerazilo s herným portfóliom na mobilných zariadeniach, čo vidieť aj na obratoch posledných rokov. V roku 2021 „otočili“ 80 miliónov korún (cca 3 255 000 eur), v roku 2022 ich obrat tvoril 203 miliónov českých korún (vyše 8 miliónov eur). Madfinger Games sa vďaka tomu umiestnilo v rebríčku najväčších českých herných štúdií na 7. mieste.

Očakávanú hru nájdeme tento rok na Steame

Aj napriek úspešným mobilným hrám sa štúdio rozhodlo predať svoje mobilné portfólio. Od roku 2022 sa zameriavajú viac na počítačové hry. Môže za to aj fakt, že hráči začali mať záujem o prepracovanejšie počítačové hry, ktorými sa Madfinger Games vždy pýšilo. Podľa šéfa štúdia Rabasa tak vznikol priestor aj pre stredne veľké vývojárske spoločnosti, medzi ktoré sa radia.

Aj preto minulý rok oznámili, že plánujú vytvoriť novú hru pre počítač. Pôjde o masívny multiplayer formát, ktorý bude fungovať na technológii Unreal Engine 5. Hráča bude čakať zdieľaný online svet, v ktorom jeho činy a riešenie úloh dokážu ovplyvniť to, ako vojnový konflikt dopadne. To bude doplnené realistickou grafikou a presvedčivým spracovaním moderného boja.

Z pohľadu prvej osoby sa v hre pozrieme do juhoázijských džunglí, nachádzajúcich sa vo fiktívnej krajiny Lamang. Ostrov s rozlohou 42 kilometrov štvorcových bude plný reálnych protivníkov, ako aj počítačových NPC súperov. Hráči sa môžu tešiť aj na tajomné príbehové misie.

V hre budú hráči musieť hrať takticky, za čo môže aj hardcore hrateľnosť. Budú musieť riešiť mnoho, v iných hrách bezvýznamných detailov, ktoré ich môžu stáť aj život. Pôjde napríklad o starostlivosť o výzbroj či ošetrovanie zranení podľa ich vážnosti.

Hra pre ozajstných fanúšikov akčných filmov a hier s tematikou vojenských strieľačiek príde v tomto roku na Steam. Tešíte sa?

Zdroj: cc.cz

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Toto má záber na úplne iný typ hráčov ako hrávajú Battlefield, kde je to viacmenej o čistej akcii. Toto bude viac survival a rogue like hra. Osobne si myslím, že zoberie hráčov Scumu. Mňa mrzí, ze tam nieje pohľad z tretej osoby ako v SCUM

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -