Herné lodičky v cene ojazdeného Porsche. Star Citizen nám vypálil zrak balíkom za desiatky tisíc

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Star Citizen prišiel s balíkom za desiatky tisíc

Vesmírny obchodný a bojový simulátor Star Citizen je vo vývoji už dlhé roky a stále nepozná svoj oficiálny dátum vydania – ak sa ho vôbec niekedy dočkáme. Prví crowdfundingoví hráči „vyplávali“ do sveta okolo roku 2015 a dodnes sa titul nachádza v testovacej beta verzii. K aktuálnemu dňu sa financovanie hry od viac ako 5 miliónov používateľov vyšplhalo nad 658 miliónov amerických dolárov.

Aj napriek tomu si vývojári zo štúdia Cloud Imperium Games vždy nájdu cestu, ako z hráčov vytiahnuť viac peňazí. Služby predplatného na to, aby sme si vôbec mohli zahrať, či neustále zvyšovanie cien. Teraz nám vypálili zrak pripravovaným balíčkom Legatus 2953, ktorého kontroverzná cenovka sa šplhá na sumu nového auta alebo bytu v regiónoch.

Star Citizen
Zdroj: robertsspaceindustries.com

Na oficiálnych stránkach sa dozvedáme, že balík obsahujúci všetkých 175 plavidiel dorazí v prvom štvrťroku 2024. A to „iba“ za astronomickú sumu 53 568 EUR. Nemusíte sa báť, za túto cenu dostanete aj všetok obsah, ktorý bude v budúcnosti vydaný. Pretože, pripomíname, … hra ešte stále nebola oficiálne spustená.

„Pred všetkými ostatnými sa táto definitívna armáda vyrovná šľachtickému titulu Legatus Navium. Táto dokonalá kolekcia, ktorá pozostáva z viac ako 175 plavidiel od všetkých významných výrobcov, vrátane všetkých lodí vydaných a skonštruovaných do roku 2953, umožňuje každému veliteľovi flotily vytvoriť trvalé dedičstvo, ktoré vedie ľudstvo k svetlejšej budúcnosti.“

Kontroverzia siaha ešte hlbšie…

Server IGN informuje o tom, že 53-tisícová cenovka stále nie je finálna. Vyzerá to tak, že balíček Legatus 2953 bude dostupný výhradne pre používateľov s určitou úrovňou Chairman Clubu hry Star Citizen. Takou, ktorej dosiahnutie vyžaduje minutie ďalších 10 000 dolárov na ostatné in-game predmety. Dobitie celého vesmíru vás tak bude stáť iba jednu hypotéku. Aj preto je vesmírny herný titul často opisovaný ako absolútny podvod…

Plánujete do hry investovať viac ako 53 000 €? Pravdepodobne nie. Uvidíme, možno sa raz stretneme pri článku s oficiálnym oznámením vydania Star Citizen. Tak zas o niekoľko rokov!

Zdroj: IGN.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -