Android oslavuje, ďalšia aplikácia má cez 5 miliárd stiahnutí

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Android aplikácia má cez 5 miliárd stiahnutí

Ďalšia Android aplikácia prekonala hranicu 5 miliárd stiahnutí, informoval portál 9to5google. Zaradila sa tak medzi štrnástku najviac obľúbených aplikácií, ktorej sa tento úspech podaril.

Aplikácia Správy je najbežnejšie používaný nástroj na odosielanie a prijímanie SMS, MMS a čoraz viac populárnych RCS správ. Tie sa stávajú náhradou za bežné typy správ, predovšetkým preto, že nemajú obmedzený počet znakov a multimediálne súbory odosielajú vo vysokej kvalite. Nevyhnutnosťou pre použitie tohto štandardu je pripojenie k internetu.

RCS správy
Zdroj: play.google.com

Máš ju predinštalovanú aj ty?

Naposledy veľký míľnik prekonala aplikácia na jar roku 2020, keď sa jej podarilo prekročiť hranicu 1 miliardy. Vtedy ešte nebola na zariadeniach predinštalovaná, s výnimkou telefónov Google Pixel. Po roku 2020 si ju ako predvolenú aplikáciu zvolil Samsung. Popularita ich modelu Galaxy S22 (a obdobných z tejto série) spôsobila aj rozmach do iných smartfónov.

Dnes sa nachádza medzi základnými aplikáciami väčšiny z nich. Aj to určite prispieva k dosiahnutiu vyššieho čísla, pretože sa predinštalované appky tiež počítajú do štatistiky Obchodu Play od Google.

iMessage Vs RCS
Zdroj: Facebook / SlashGear

Teraz sa zaradila medzi 14 služieb, ktorým sa už 5 miliárd stiahnutí podarilo prekonať. Medzi nimi dokážeme nájsť Facebook Messenger, WhatsApp či Facebook samotný. Ďalším veľkým míľnikom je hranica 10 miliárd, ktorú zatiaľ pokorilo iba 8 aplikácií. Síce im dominuje nutne predinštalovaný Služby Google Play Services (ktoré zabezpečujú prepojenie obchodu s inými aplikáciami), v tesnom závese sú YouTube a Mapy Google.

Toto by sa však mohlo o pár rokov podariť aj Správam. Spomenuté RCS správy sú zatiaľ dostupné iba medzi používateľmi Androidov. Bežiaca kampaň #GetTheMessage sa však chce zaslúžiť aj o to, aby bol podobne zabezpečený a funkciami naplnený obsah dostupný aj na iOS a aby si teda mohli správy podobným spôsobom vymienať s  majiteľmi iPhonov.

Čo hovoríte na to, že táto Android aplikácia prekročila hranicu 5 miliárd stiahnutí? Používate ju aj vy? Prešli ste na RCS alebo stále posielate SMS správy? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: 9to5google.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -