Taika Waititi ponúkol Natalie Portman rolu so svojom Star Wars filme. Zabudol, že už v ságe bola…

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Natalie Portman v Star Wars

Vieme, že Taika Waititi sa tiež vydá do praďalekej galaxie a prinesie z nej film. Jeho posledné vyjadrenie boli pomerne chaotické a kryptické, ale vyzerá to tak, že predsa na ňom pracuje. Dôkazom môže byť, že ponúkol rolu Natalie Portman vo svojom Star Wars projekte. Zabudol, že už v ságe bola…

Režisér s ňou aktuálne pracoval na filme Thor: Láska a hrom. Jej postavu doktorky Jane Foster priniesol opäť po rokoch, naposledy sa objavila v druhom filme v 2013. Teraz ju však priniesol ešte v epickejšom štýle, predstavil ju ako novú verziu, Mighty Thora.

Thor: Láska a hrom trailer rozbor, natalie portman mighty thor
Zdroj: marca.com

Spolupráca na Thorovi sa im osvedčila

Vyjadril sa, že si bol dobre vedomý toho, ako fanúšikovia jej postavu milujú a ako im chýba. Kevinovi Feigemu, teda riaditeľovi Marvel štúdia, predložil myšlienku na to, že ju vráti ako novú verziu hrdinu. Odvtedy premýšľali nad tým, ako to bude možné a ako herečku vedia presvedčiť, aby znovu pracovala na tejto sérii. Zasmial sa, že na to stačilo ponúknuť správnu sumu dolárov.

Vážnejšie však dodal, že si túto spoluprácu užíval. Nadšenie však zrejme bolo na oboch stranách, ako mu bolo povedané aj z úst herečky. Dokonca sa ho spýtala na čom pracuje ďalej. Povedal jej, že to bude projekt zo sveta Hviezdnych vojen. Hneď nasledovala jeho otázka, či by chcela byť súčasťou tohto sveta.

natalie portman marvel
Zdroj: screenrant.com

Zabudol na jej rolu

Musela mu pripomenúť, ako to v skutočnosti bolo. Waititi to vyjadril takto:

„Natalie sa ma pýtala, čo robím ďalšie. Tak jej hovorím, že to bude Star Wars vec. Chcela si niekedy byť v Star Wars filme? A povedala mi – ‚Ja som bola v Star Wars filmoch‘. Tak na tie som zabudol  [smiech].“

V prequeloch bola Padmé

Všetci ostatní samozrejme vieme, že Natalie Portman sa objavila v Star Wars ako Padmé Amidala. Bolo to v prequelovej trilógii a teda filmoch Fantómová hrozba, Klonovaní útočia a Pomsta Sithov. K tomu sa režisér vyjadril iba, že nemá dostatok pamäte a času na to, aby si mohol všetko overovať a zisťovať.

Prequelovú trilógiu však určite pozná. Dôkazom je to, že v minulosti žartoval, že by priniesol film s Jar-Jar Binksom. Vieme, že nejde práve o obľúbenca medzi fanúšikmi. Práve toho sa Waititi bojí. Či, nech spraví čokoľvek, dokáže potešiť fanúšikov.

natalie portman padmé
Zdroj: giantfreakingrobot.com

Dokáže uspokojiť fanúšikov?

Má totiž pocit, že si hľadajú komfort v už známych postavách a príbehoch. Ako dôkaz uvádza, že ako ďalší zo žartovných nápadov povedal, že spraví príbeh o babičke Chewbaccu. Na sociálnej sieti však dostával odozvy od ľudí, ktorí by takýto projekt vidieť chceli.

On chce však priniesť originálny príbeh, úplne iný ako bol vo filmoch doteraz predstavený. Nevie však aj tak, či sa mu niečo také podarí, pretože ako sám povedal, nemá načítané tisícky kníh a celé zväzky komiksov, ktoré ohľadom toho vyšli.

Taika Waititi natočí Star Wars
Zdroj: joblo.com

Chce úplne nový príbeh

Zároveň sa vyjadril, že nechce minulosť niečoho, čo už bolo vo filmovom svete predstavené. Žiadne návrhy plánov na Millenium Falcon ani nič podobné. Uvidíme, kam sa nakoniec do praďalekej galaxie vydá a či si sa s osobami v Lucasfilme zhodne v týchto názoroch…

Ako vnímate správu, že Taika Waititi chcel ponúknuť rolu Natalie Portman vo svojom Star Wars filme? Mohol naozaj zabudnúť na jej úlohu v troch filmoch? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -