Vo veku 82 rokov zomrel herec James Caan najznámejší z Krstného otca. Hollywood mu vzdáva pocty

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zomrel herec James Caan

Vo veku 82 rokov zomrel legendárny herec James Caan. Prostredníctvom jeho sociálnej siete to oznámila hercova rodina. S veľkým smútkom oznámili, že sa to stalo podvečer, 6. júla. Ocenili by, ak by si v týchto ťažkých časoch mohli zachovať súkromie a rešpekt. Nekomentovali tak ani príčinu úmrtia.

Caan mal za sebou množstvo úloh, v ktorých okamžite rozoznáte jeho tvár. Prvý raz bol obsadený vo filme The Rain People ešte v roku 1969. Túto úlohu mu dal Francis Ford Coppola, ktorý ho neskôr obsadil do svojho filmu Krstný otec v roku 1974. Práve mafiánsky syn Sonny Corleone ho preslávil. S týmto režisérom si preto niekoľkokrát spoluprácu zopakoval.

Kariéra od 60. rokov až do posledných dní

Po Krstnom otcovi ale prešiel vyhorením a odmietol rolu vo filme Prelet nad kukučím hniezdom. Objavoval sa však aj tak v menších vedľajších úlohách. Ďalšiu hlavnú mal až v neo-noirovom trileri Zlodej v roku 1981. Jeho absolútne rozoznateľným kúskom je aj adaptácia Kingovho diela Misery z roku 1990.

Objavil sa po boku Schwarzeneggera v Likvidátorovi či filme El Dorado. Do mafiánskeho prostredia sa vrátil v Mickeyho modrých očiach a Sonnyho nadaboval aj vo videohrách. Po prelome tisícročia bol najvýraznejší zrejme v už klasickej komédii Vianočný škriatok. Hrania sa až doteraz nevzdal a film Redemption a Acre Beyond the Rye s ním sú ešte v postprodukcii.

james caan role
Zdroj: webringnet.com

Dlhoročný spolupracovník Coppola sa vyjadril prvý

Prvý z hollywoodskych predstaviteľov, kto situáciu komentoval, nemohol byť nikto iný ako Coppola. V rozhovore pre portál Deadline uviedol:

„Jimmy bol niekým, kto sa ťahal mojím životom dlhšie ako akákoľvek iná postava okolo filmov, ktorú poznám. Od tých najskorších čias, keď sme pracovali na The Rain People, cez všetky míľniky v mojom živote a množstvo úloh, pre ktoré nikdy nebude zabudnutý. Vždy bude mojim starým priateľom, spolupracovníkom a jeden z najvtipnejších ľudí, ktorého som poznal.“

Nasledovali reakcie jeho spolupracovníkov

Fakt, že zomrel James Caan, znáša ťažko nielen režisér Krstného otca, ale aj viacero osobností z filmového sveta. Spomínajú na neho herci a herečky, ktorí s ním pracovali ako Barbra Streisand, Billy Dee Williams alebo Brent Spiner. Široká verejnosť ho vnímala ako tvrdého chlapíka, oni však uvádzajú ako ho reálne poznali. Ako citlivého muža s mnohými tvárami, a ako sa uvádza aj v Coppolovom vyjadrení, autora mnohých žartov.

Jennifer Tilly známa zo série Chucky napríklad uvádza vtipnú historku o tom, ako Coppola vždy vyjedal jeho jedlo. Caan tak pripravil sendvič s extrémne pikantnými papričkami. Potom len spoza prívesu sledoval, čo sa bude diať…

Poctu vzdávajú aj súčasní herci a tvorcovia

Hold mu však zdávajú aj súčasní herci a tvorcovia, ktorých inšpiroval. Je to napríklad John Cusak alebo režisér James Gunn, ktorý hovorí, že mal plagát jeho filmu nad posteľou. Komik Jon Lovitz zase hovorí, že mať ho ako hosťa v jednom z televíznych špeciálov bol zlatý klinec jeho kariéry.

Jednoducho, každý uznáva skutočnú legendu. Od jeho prvotných úloh, cez tie najikonickejšie, až po súčasné. Nielen však ako herca, ale aj ako samotnú osobnosť. Ako človeka, ktorý dokázal priniesť svojej postave všetku vážnosť a drsnosť a v ten istý deň sa smiať so zvyškom štábu.

Zasiahla aj vás správa, že zomrel legendárny herec James Caan? Ktorá z jeho úloh bola pre vás ta najznámejšia a obľúbená? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -