Nič pre slabšie povahy. Trailer na Crimes of the Future potvrdzuje, že sa David Cronenberg vracia ku koreňom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Crimes of the Future

David Cronenberg počas včerajšieho dopoludnia potvrdil, že sa so svojím novým filmom zúčastní po ôsmych rokoch festivalu v Cannes. Ba čo viac, touto snímkou sa vracia k svojím koreňom, teda k body hororu. Produkčná spoločnosť NEON reagovala veľmi rýchlo a priniesla trailer na snímku Crimes of the Future, ktorú si diváci pozrú medzi 17. a 28. májom.

Kto pozná predošlú tvorbu režiséra, tak vie, že nepôjde o nič pre slabé povahy a zvládnu ju iba tí s najsilnejšími žalúdkami. Je to práve on, kto stojí za snímkami ako Mucha, Nahý obed, Rabid alebo História násilia. Od svojho štandardného žánru sa mierne odklonil psychologickými drámami Nebezpečná metóda alebo Mapy ku hviezdam, ale teraz vidíme, že sa vracia ešte viac vo forme ako predtým.

Poriadne drsná a brutálna jazda

Na snímke spolupracoval aj so svojím dlhoročným hereckým kolegom. Tak si jednu z hlavných úloh zahrá Viggo Mortensen. Dopĺňajú ho tu Léa Seydoux a Kristen Stewart. Toto hovorí oficiálna synopsa:

Ako sa ľudská rasa prispôsobila syntetickému životnému prostrediu, ich telá prechádzajú novými transformáciami a mutáciami. So svojou partnerkou Caprice (Léa Seydoux), Saul Tenser (Viggo Mortensen), novodobá celebrita, ukazuje verejne metamorfózu jeho orgánov v avantgardných predstaveniach. Timlin (Kristen Stewart), vyšetrovateľka z National Organ Registry (Národného registru orgánov), posadnuto sleduje každý ich pohyb. A to je čas, kedy sa tajomná skupina odhaľuje. Ich misiou je – použiť Saulovu slávu, aby vyniesli na svetlo ďalšiu fázu v ľudskej evolúcii.

Materiál pre nočné mory

Vyzerá to na poriadne divokú jazdu. Vidíme viaceré pseudo-medické zákroky, ktoré vôbec nemajú ďaleko k nechutnosti. Navyše záber na muža, ktorý má uši na inom mieste ako by mali byť, ktorému sú zašívané ústa, je poriadny materiál pre nočné mory.

Cronenberg nakrútil 63 minút dlhý film s rovnakým názvom už v roku 1970. Tým v podstate nakopol svoju kariéru, avšak potvrdil, že nepôjde o remake či prerábku toho filmu, ale úplne nové dielo. Na otázku o rovnakom názve odpovedal iba, že ho pomenoval takto, lebo má „nevyriešené záležitosti s budúcnosťou“.

crimes of the future
Zdroj: indiewire.com

„Nevyriešené záležitosti s budúcnosťou“

Poriadne psychedelický trailer na film Crimes of the Future na svojom konci ukazuje vydanie v júni. Vtedy si ho pozrú diváci po celom svete v kinách, ešte však nie je stanovený presný dátum. Účastníci filmového festivalu v Cannes si ho však pozrú už na budúci mesiac.

Dostal tento trailer na brutálny body hororový film aj vás? Vydržali ste ho a trúfnete si aj na snímku samotnú alebo je to na vás príliš? Ako hodnotíte Cronenbergov návrat ku koreňom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -