Top Gun: Maverick môže za svoj úspech vďačiť filmu Venom 2, povedal šéf Sony

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Môže za úspech Top Gun: Maverick film Venom 2?

Vedúce osobnosti zo Sony prišli s pomerne zaujímavým tvrdením. Hovoria, že za úspech filmu Top Gun: Maverick v kinách môže Venom: Carnage prichádza. Aby to však nebolo také jednoduché, poďme sa pozrieť na to, aké malo toto vyjadrenie znenie a hlavne dôvody.

Druhý Top Gun sa mal pôvodne objaviť na plátnach v máji 2020. Kvôli svetovej pandémii bol však odložený. A znovu. Potom znovu. A znovu. Už keď sme si začínali myslieť, že ho koronavírus úplne odstavil, konečne sa dostavil do kín 27. mája tohto roka. A s obrovskými úspechmi. Zarobil si už 1,22 miliardy dolárov po celom svete a stal sa najzárobkovejším filmom štúdia Paramount. Tým pádom aj najúspešnejší z kariéry Toma Cruisa.

Top Gun: Maverick nový trailer
Zdroj: thenewstrace.com

Úžasný filmový príbeh

Dokonca prekonal v zárobkoch aj legendárny Titanic! A to už je poriadny príbeh. Obzvlášť ešte zhruba rok po tom, čo sa netušilo, kedy budú kiná znovu otvorené a či sa aj po obnovení premietania dokážu vrátiť k predpandemickým výškam.

Tak sa v podstate koniec roka 2021 stal akými „testovacím projektom“ pre štúdiá. A práve tu prichádza Sony s parádnym hattrickom. V októbri prišiel spomenutý Venom: Carnage prichádza, v novembri priniesli film Krotitelia duchov: Dedičstvo a december patril komiksovke Spider-Man: Bez domova. Samozrejme, u nás sme si na ne museli počkať, vo svetových kinách však excelovali.

sony koniec roka 2021
Zdroj: forbes.com

Podľa šéfa bol práve Venom prelomový

Spider-Man sa stal filmom, ktorý priniesol do kás najvyššie obnosy od marca 2020. Kým ten tento rekord zlomil, riaditeľ štúdia Sanford Panitch si myslí, že prelomovým bol práve Venom. V rozhovore pre portál Vulture povedal nasledovné:

„Teraz je tu toľko rozruchu kvôli Top Gunu. Ale znamená to jediné – Filmový biznis je späť! Zvláštnym spôsobom by som povedal, že Maverick benefituje kvôli nášmu výstrelu. Tým bol Venom, ktorý bol začiatkom tohto príbehu, ktorý dovolil byť Top Gunu takto v biznise. Tieto veci sa nestanú cez noc. Rastú. A my sme zasiali.“

Carnage prichádza vydláždil cestu, po ktorej kráča Maverick

Áno, takýmto spôsobom by sa mohlo povedať, že za úspech filmu Top Gun 2 mohol Venom 2, ktorý pritiahol divákov opäť do kín. Ale zrejme zabudli na jednu vec. Boli aj iné projekty, ktoré lákali divákov k veľkému plátnu. Dva príklady za všetky – Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch a samozrejme Duna.

Toto prehlásenie je tak pomerne varením z vody. Druhou vecou totiž je, že obe snímky sa sústreďujú na iné publikum. Samozrejme, viacerí ich videli obe na plátne, to však ešte neznamená, že sú takto úzko previazané. Paramount teda Sony asi vďaky neprinesie, ale aspoň istou pravdou zostáva, že dvojkou Venoma priniesli postrčenie priemyslu, keď to najviac potreboval.

Ako to vnímate vy? Myslíte si, že by mali priznať Sony zásluhy za úspech Top Gunu alebo je toto tvrdenie prehnané? Videli ste oba filmy v kinách aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -