Chris Pratt nechce byť Indiana Jones. Jeho dôvod je naozaj úsmevný

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Chris Pratt nebude Indiana Jones

Harrison Ford už hrá najznámejšieho filmového archeológa pekných pár desiatok rokov. Dobyvatelia stratenej archy prišli už v roku 1981. Herec teda povedal, že je čas povesiť fedoru a bič na klinec a piaty film bude jeho posledným. Posledné roky sa hovorilo o náhrade a Chris Pratt bol veľký predpoklad ako nový Indiana Jones.

Samotný Ford to však tak ružovo nevidel. Ešte v roku 2019 nekompromisne Pratta odmietol. Ten ale o role núdzu nemá. V tom čase hral v Jurskom svete aj filmovom univerze Marvelu. Tam sa objavil aj naposledy ako člen Strážcov Galaxie vo filme Thor: Láska a hrom.

jurský svet: zánik ríše hudba
Zdroj: cosmopolitan.com

Jeho dôvod je úsmevný

Práve o tom sa najviac hovorilo v epizóde podcastu Happy Sad Confused. Samozrejme sa ale vrátili späť aj k úlohe Indieho. Keď sa ho na to moderátor Josh Horowitz spýtal, odpovedal mu takto:

„Ja ani neviem, kto je Steven Spielberg. Kto? Ale nie, nerobia teraz piateho Indiana Jonesa s Harrisonom Fordom? Pamätám si, že som raz od neho videl prehlásenie, ale ani neviem, či to bol fakt on, ale fakt ma to vydesilo. Ale bolo to niečo v zmysle ‚Keď ja zomriem, Indiana Jones zomrie‘ A ja len že, strašil by ma duch Harrisona Forda raz, keď zomrie, a ja budem hrať tú rolu?.“

Indiana Jones zomiera s Fordom

Naozaj vtipným (aj so smiechom moderátora) spôsobom vysvetlil svoj dôvod. Ale povedzme si, kto z nás by chcel byť strašený Harrisonom Fordom? Hláška je ale naozaj jeho, neznela však doslova takto. V rozhovore pre Today show v roku 2019 uviedol:

„Nechápete to? JA som Indiana Jones. Keď budem ja preč, bude preč aj on. Je to jednoduché.“

Nikto nechce byť strašený jeho duchom

Tieto slová potvrdil aj niekdajší režisér a terajší producent značky, Steven Spielberg. Povedal, že bude iba jeden herec na túto úlohu a tým je Harrison Ford. Takže ani samotné štúdio nebolo stotožnené s tým, že by bol Chris Pratt (ale nič osobné, v podstate ani ktokoľvek ďalší) nový Indiana Jones.

Čoraz viac sa teda zdá, že piaty film bude skutočne úplne posledným. Pôvodne sériu zamýšľali ako trilógiu a v roku 1989 priniesli jej záverečný diel Posledná krížová výprava. V roku 2008 ho však vrátili s filmom Kráľovstvo kryštálovej lebky. Režisér James Mangold (Logan) už pred pár mesiacmi dokončil nakrúcanie piateho filmu. Jeho premiéra je naplánovaná na 30. júna 2023.

Čo hovoríte na vyjadrenie Chrisa Pratta o úlohe Indiana Jonesa? Radi by ho v nej videli alebo ste radi, že končí s Fordom? Chápete jeho dôvod, že nechce byť strašený hercovým duchom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -