Seriál Armor Wars sa dočkal zásadnej zmeny. Ako si Marvel poradí s projektom?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Armor Wars bude nakoniec film

Ešte v roku 2020 sme sa dozvedeli, že aj James Rhodes z Marvel univerza dostane vlastný seriálový projekt. Okrem zopár menších aktualizácií však bolo ohľadom neho ticho. Nenachádzal sa dokonca ani na zozname pre Fázu 5, ktorý štúdio zverejnilo na Comic-Cone v San Diegu. Teraz ohľadom neho priniesli veľkú zmenu – už viac nebude seriálom. Armor Wars príde ako film.

Don Cheadle stvárňoval tohto hrdinu od roku 2010, kedy prišiel film Iron Man 2. Vo viacerých fungoval ako dobrý priateľ Tonyho Starka, teda Iron Mana a jeho blízky spolupracovník. Mal sa tak vo vlastnom projekte vyrovnávať s jeho stratou, ktorú sme videli vo filme Avengers: Endgame.

Zdroj: heroichollywood.com

Starkova technológia nesmie byť v nesprávnych rukách

Okrem toho však prišlo ku krádeži Starkovej technológie. Práve hrdina War Machine musí zabrániť tomu, aby zostala v nesprávnych rukách a prišlo k jej zneužitiu. Navyše ešte vieme, že sa má odohrávať po udalostiach Secret Invasion. Seriál so šiestimi dielmi na Disney+ sa už nekoná.

Marvel Studios ohľadom toho poskytlo aj komentár pre portál The Hollywood Reporter. Štúdio sa vyjadrilo, že sa zaviazali tomu, aby povedali „príbeh správnym spôsobom“. K tomu sa zaviazal scenárista Yassir Lester a hovorí sa o tom, že produkcia by mala začať počas budúceho roka.

Don Cheadle War Machine
Zdroj: cheatsheet.com

Rhodey si zaslúži priestor ako hlavná postava

Hlavný dôvod je, že chceli dať postave viac priestoru. Cheadle sa síce objavil vo viac ako pätici filmov, vždy však pôsobil skôr ako vedľajšia postava či pravá ruka Tonyho. To bol koniec koncov aj dôvod, prečo pôvodný herecký predstaviteľ Terrence Howard prestal hrať postavu už po prvom Iron Manovi v roku 2008. Postava sa mu zdala „príliš malá“.

Teraz Rhodey konečne dostane viac priestoru. Kým nebol držiteľom hlavného príbehu, teraz bude priamo v jeho centre. A film je predsa väčšie médium, v ktorom sa vie ukázať. Dostane tak priestor na veľkom plátne a pomyselne tak môže vystúpiť z tieňa Iron Mana. Otázne teraz je, kedy sa k divákom film Armor Wars dostane.

Disney MCU seriály
Zdroj: marvel.com

Skvelé miesto vo Fáze 6?

Nakoľko sa má odohrávať až po Secret Invasion, ktorú dostaneme budúci rok, bude to najskôr v roku 2024. Na ten rok však poznáme plány MCU a tento projekt sme medzi nimi nevideli. Je málo pravdepodobné, že by sa štúdio snažili nasilu vtesnať film ešte do Fázy 5.

Fázu 6, ako však vieme, nakopne Fantastická štvorka a to 8. novembra 2024. Okrem nej vieme, že prídu dva Avengers filmy v roku 2025. Na takto dôležitú postavu, ktorá bola súčasťou tímu dlhý čas, by vôbec nebolo nepravdepodobné (a určite aj zaslúžené), ak by dostal priestor aj medzi nimi.

Ste radi, že uvidíme Armor Wars ako film alebo ste sa už tešili na seriál? Zaslúži si podľa vás Rhodey priestor na veľkom plátne? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -