TEÓRIA: Plánuje Marvel tajne vymazať univerzum, v ktorom sa nachádza Morbius?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vymaže Marvel Morbius univerzum?

Momentálne máme vo filmovom svete dva vesmíry inšpirované postavami z Marvel komiksov. Ten hlavný, MCU sa buduje už od roku 2008 a čoskoro by mal vraj vstúpiť na vrchol svojej Fázy 4. Druhý je od spoločnosti Sony a zamerať by sa mal na postavu Spider-Mana (ktorý sa v ňom zatiaľ nenachádza). Nová teória hovorí o tom, že Marvel by mohol vymazať toto univerzum, v ktorom sa nachádza aj Morbius.

Nadväzovalo by to na udalosti, ktoré nám boli predstavené vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva. Reed Richards nám predstavuje koncept, ktorému sa hovorí „Prienik“. V ňom sa dve rozličné reality vedia zraziť kvôli členmi medzi nimi prechádzajúcimi, čo bude mať pre ne katastrofálne následky.

Doctor Strange 2 prvé reakcie
Zdroj: disney.com

Zrážanie svetov už poznáme aj v MCU

Tento koncept bol nastavený v komiksovej sérii s názvom Secret Wars. Videli sme v ňom, ako reality medzi sebou neustále nadväzovali kontakt, čím sa zrážali. Výsledok mohol byť vždy len ten, že je jedna z nich zničená. Takto zostali až dve posledné – Earth-616 a Earth-1610.

Zviedla sa medzi nimi bitka a víťazom mohol byť iba jeden. V tej druhej zaniklo úplne všetko. Niečo podobné hrozí aj vo filmovom svete medzi svetmi Earth-616 (aj keď si stále myslíme, že ide o inú realitu a toto je iba zavádzanie tvorcov) a Earth-838, ktoré boli predstavené vo filme.

marvel komiks prienik
Zdroj: nerdist.com

Prieniky medzi MCU a SSU

Lenže v budúcnosti chcú tvorcovia a producenti Marvelu a Sony, aby sa spojili aj ich vesmíry. Postupne si túto cestu budujú. Venom, ktorý prvým filmom odštartoval SSU (teda Sony’s Spider-Man Universe) sa nakrátko dostal do MCU. Na konci jeho druhého filmu sa v potitulkovej scéne dostávame k nám známemu Peterovi Parkerovi v podaní Toma Hollanda.

Lenže v potitulkovej scéne jeho filmu Spider-Man: Ďaleko od domova veľmi rýchlo odchádza. Druhým príkladom je scéna, či scény po titulkoch zo spomenutého a predmetného upírskeho filmu. Marvel do snímky Morbius priniesol postavu z ich vesmíru.

medzinárodný trailer Morbius
Zdroj: cbr.com, heroichollywood.com

Zničí ho prechádzanie postáv?

Ním je Adrian Toomes, respektíve záporák Vulture. Samozrejme, vzhľadom na scénu a zverejňované informácie vieme, že ide o budovanie skupiny záporákov Sinister Six, ktorým sa má neskôr postaviť Spider-Man. Avšak vzhľadom na nové informácie z druhého Doctora Strangea takéto prechádzanie medzi realitami môže spôsobiť ich zničenie.

MCU má však najvyššieho mága, ktorého v jeho filme v závere (respektíve tiež po titulkoch) prišla varovať Clea. Hrdinka s podobnými silami povedala, že tento proces môže byť zvrátený a vedia mu zabrániť. A následne miznú v portáli.

doctor strange clea
Zdroj: koimoi.com

MCU má Doctora Strangea, čo SSU?

Sony ale vo svojom univerze takúto postavu nemá. Mohlo by ísť teda o akúsi kľučku od Marvelu na to, aby tento vesmír, ktorý si nezískal priazeň u fanúšikov, mohol postupne „odstrániť“. A novopredstavená myšlienka „Prieniku“ by na to mohla byť ideálnou šancou.

Avšak je tu niekoľko prekážok pre Marvel na vymazanie univerza, v ktorom sa nachádza Morbius. Tak v prvom rade ide o fakt, že je rozbehnutý a má v pláne niekoľko ďalších filmov so záporákmi. Ktorí sú teraz antihrdinami… alebo priamo hrdinami.

Dakota Johnson Madame Web
Zdroj: bigcomicpage.com

Ďalšie plánované filmy

Jedným z nich je aj postava Madame Web (bude ju hrať Dakota Johnson), ktorá má mať údajne silné, na multiverzum napojené schopnosti. Dokonca ju niektoré zdroje uvádzajú aj ako podobne silnú ako Doctor Strange v MCU. To by mohla byť poistka zo strany Sony, pretože by mohla byť osoba, ktorá integritu vesmíru zachráni.

Druhou vecou je, či by sa Sony nerozhodlo tento fakt jednoducho ignorovať s tvorbou ich univerza, ktoré by mohlo byť nezávislé. Momentálne je ťažké čokoľvek povedať, pretože od minulého roka nie je známa komunikácia medzi štúdiami, ani či majú stále záujem svoje filmové svety prepájať.

Myslíte si, že by Marvel skutočne mohol podniknúť kroky, aby vymazal univerzum so záporákmi Spider-Mana? Využili by na to prienik vesmírov? Dajte nám vedieť v komentároch vaše názory.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -